Autor Zpráva
japlavaren
Profil
No, som jeden z fanatikov PC(asi týždeň). Začal som zmenou led myši (teraz modrá), potom podsvietenie klávestnice (9x 3mm modrá) a teraz propagujem tiché PC. Nakúpil som pár súčastiek a vymýšlam. Mal som plán- termistor zapojím s odporom ako trimit (+, termistor,výstup,odpor,gnd), ale plán ruším. Tak som sa teraz rozhodol, že vytvorým niečo komplikovanejšie: termistor bude napájaný, podľa teploty bude na výstupe bude spínané zapnutie alebo vypnutie ventilátora. Původný plá, bol s tranzistorom, ale asi neuspeje. Osvečilo sa mi relé, ale papá veľa elektriky. Počul som, že existuje niečo podobné, ale bez cievky. Ak viete, napíšte ako sa to volá

(pokiaľ můžte, napíušte čim spínať ventilátor, ale musí zopnúť a nezvišovať ani neznižovať napetie na základe veľkosti napájacieho napetia).

Ďakujem JŠ
habendorf
Profil
Základní pravidlo:
Když něco funguje, nešťourej do toho.

Jinak cpát do kompa relátko mi připadá jako cpát autobaterii do mobila. Relátko bez cívky fakt neznám, dal bych tam normální tranzistor. Ale udělat dobrou regulační zpětnou vazbu není zas úplná legrace, může se ti to taky celý pěkně rozkmitat. Musí to být dostatečně citlivý, ale zase ne přicitlivělý.
japlavaren
Profil
nOTÁK, PORADŤE, PROSÍM!!
japlavaren
Profil
oN, NIEKEDY BY AUTOBATÉRIA V MOBILE BODLA (ZVLÁŠŤ, KEĎ SA TAK RÝCHLO VYBÝJE) ĎAKUJEM za nápad (asi to skúsim, můj mobil nemá od autobatérie moc, a vrecká na nohaviciach mám pevné)!!
uplne jinej martin
Profil
http://www.belza.cz sekce PC doplňky
radovan
Profil *
mame problem s kotlom v severnom irsku,no a ten kotol je na olej.Stale sa nam zavzdusnuje a myslim si ze bude problem v relatku.Mate niekto skusenosti s takymito druhmi kotlov?Neviem aky druh rele mam pouzit,prosim poradte je nam zima.
koudi
Profil
mame problem s kotlom v severnom irsku,no a ten kotol je na olej.Stale sa nam zavzdusnuje a myslim si ze bude problem v relatku.Mate niekto skusenosti s takymito druhmi kotlov?Neviem aky druh rele mam pouzit,prosim poradte je nam zima.

:-D
Gekon
Profil
UÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D
Opravdu multitopic diskuse:)
souki
Profil
radovan
Zřejmě to bude způsobeno DOCTYPE a QIURK módem topení. Zkus provést downgrade na XHTML 1.0 a především změnit MIME typ na text/html . Pak už by neměl být problém
koudi
Profil
souki
Jestli by ale nebylo lepší to tomu kotli posílat s MIME topna-paliva/olej.
souki
Profil
koudi
Určitě bylo, ale to ti zase neběží s modulem Řepka olejka. A hlavně musíš myslet na odpady a jejich vyhledávání
Dero
Profil
A stačilo. :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0