Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Když někomu uděláte web a on nezapaltí jak dluh vymáháte? Rovnou exekutor nebo osobně nebo pomocí rusky mluvících občanů ?

Smlouva je sice hezká věc, ale furt je to jen kus papíru, který zákazníkovi nesáhne do poneženky, nevezme mu peníze a nepřinese Vám je.
ninja
Profil
Každý den volat, kdy už zaplatí. Během krátké doby to většinu dlužníků přestane bavit a raději peníze pošlou. A brát i částečnou platbu. Tedy když řiká že nemá, tak ať pošle alespoň třeba 100 Kč. Je to důležité z hlediska uznání dluhu, promlčení a celkově vymahatelnosti.
nightfish
Profil
Pokud máš podepsanou smlouvu, tak nejlepší cesta asi platební rozkaz.
gyoja
Profil
Vymáhal jsem několikrát. (I když to nebylo za web). Pomáhá mi má vizáž. A taky jsem třeba dotyčnému sklidil políčko marihuany, udělal si z ní kytku a když jsem ho žádal, aby zaplatil, tak jsem k té kytce ležérně přičichával. atp... Musíš mít fantazii a schopnost improvizace. I když v Tvém případě, Michale, nevím, nevím. :-D
A teď vážně. Tu smlouvu, kterou tak znevažuješ, máš?
Axamith
Profil
Jeden můj známý si objednal web. Po předání díla měl 30 dní splatnost faktury a jaksi to zazdil. Autor webu měl spuštěný skript, který po uplynutí doby splatnosti spustil téměř přes celý web blikající hlášku o neoprávněném použití díla a nezaplacené faktuře. Po velmi rychlém zaplacení ho zablokoval přes webové rozhraní. Tohle si myslím je velmi účinná metoda.
radas
Profil *
ano ale pokud se někdo jen trochu vyzna v programovani tak by si to taky mohl klidně sam vypnout tu "ochranu"...
možna by se osvědčilo rozdělit zakazku na uričté body a postupně za každy ukol dostat zaplaceno...
Michal Kolesa
Profil
Jaký je rozdíl mezi vymahačskou firmou a soudním exekutorem?
Nox
Profil
Vymahačská firma má stejná práva jako ty, takže defakto může dotyčné jen otravovat a hrozit jim

Soudní exekutor viz např. http://www.exekuce-exekutor.cz
Medvídek
Profil
radas:
Záleží co to je za web, ale pořád a už se mi to hodněkrát vyplatilo :) Druhá a lepší možnost je mít svůj hosting a weby dávat na něj a zákazník Vám platí za hosting. Pokud nezaplatí, tak to rovnou vypnete. Obzvláště e-shopy se nevyplatí jen tak někomu poskytnout :)
Michal Kolesa
Profil
Když má vymahačská firma stejná práva jako já, jakože má někdy větší uspěšnost než soudní exekutor ?
Proč vymyšlíte různé "ochrany", aby se neplátícímu zákazníkovi web "nefungoval", proč rovnou nejdete za exekutorem ? Náklady na exekutora platí dlužník a Vás to nestojí ani korunu.
Lze podat návrh na exekuci exekutorovi on-line, lidově řečeno od "stolu" nebo musíte za ním osobně ?
Medvídek
Profil
Michal Kolesa:
Protože je pro mě jednodušší spustit skript, než se tím několik dnů zabývat :)
bohyn
Profil
Michal Kolesa:
Když má vymahačská firma stejná práva jako já, jakože má někdy větší uspěšnost než soudní exekutor ?
Možná proto že využívají služeb rusky mluvících, cizích státních příslušníků :)

Lze podat návrh na exekuci exekutorovi on-line, lidově řečeno od "stolu" nebo musíte za ním osobně ?
Napřed musíš mít od soudu platební rozkaz.
Michal Kolesa
Profil
bohyn:
Já mluvím o pozici věřitele a né dlužníka.

Podle novely zákona, exekuci zahajuje exekutor. A soud už to jenom "formálně" schvaluje.

Medvídek:
Co když je stránka statická a je na hostingu, kde nejsou skripty (zákazník požaduje nejlevnější hostting a skripty nepožaduje)
Medvídek
Profil
Michal Kolesa:
Takové stránky já osobně nedělám :) Každopádně první krok je udělat smlouvu a přístup na FTP poskytnout až po zaplacení (třeba).
bohyn
Profil
Michal Kolesa:
Já mluvím o pozici věřitele a né dlužníka.
Já taky, platební rozkaz byl vždycky v podstatě formalita. Exekuci samozřejmě zahajuje exekutor, ale musí mít v ruce platební rozkaz od soudu.
radas
Profil *
Medvídek:
no osobě mi se osvědčilo, když pro někoho dělam tak mu pak pošlu odkaz na svůj web a dokud nezaplati zbývající čast honoráře tak mu nic nedam, u e-shopu je to jine...to je opravdu lepší mit u sebe pod kontrolou...právě se poohližim po nějakém VPS :D
Michal Kolesa
Profil
Nejsem expert na exekuce, ale podle nového zákona se jde rovnou za exekutorem a exekutor jde rovnou "vybílit" byt. Role soudu byla nějak omezena.

Toto téma je pro mě dost depresivní (stále je u nás doma exekuce na krku) tak se mi to nechce moc hledat.
Moderátor Joker: Odstraněna část příspěvku, která byla úplně mimo téma.
Hitman
Profil
Michal Kolesa:

Ano, podle novely zákona z minulého roku se návrh nepodává na soud, ale přímo exekutorovi. Každopádně to neznamená, že exekutor pracuje stejně jako vymahačská společnost, opět je třeba soudní rozhodnutí. Nejdříve je nutné získat platební rozkaz.


Náklady na exekutora platí dlužník a Vás to nestojí ani korunu.

To také není tak úplně pravda. Při nařízení exekuce musíš jako věřitel zaplatit zálohu (tuším kolem 5-10% z částky), která je v případě získání částky od dlužníka vrácena.
Michal Kolesa
Profil
A jak pracuje vymahací agentura?

Vymahací agetury používají uživatele serveru webtrh, když jím někdo nepřevezme dobírku.
pavuk
Profil
Michale... existujou jenom dvě skutečně fungující motivace: peníze a strach. Těžko budeš někomu dávat prachy za to, aby ti zaplatil co ti dluží. Takže zbývá jenom strach. Skutečně dobrej vymahač se nikdy k žádnýmu násilí neuchýlí. Nepotřebuje to, stačí že u klienta právě ten strach probudí. Proto jsou taky úspěšnější než exekutoři; exekutor je cosi, co nad tebou visí, hrozí, je to nepříjemnost. Když stojí za dveřma dva hranatý chlápci a slušně tě požádají, abys byl tak hodnej a zaplatil peníze který dlužíš, tomu už říkám motivace zaplatit, protože pak už je neuvidím.
Takže rada pro tebe: určitě na toho kdo ti dluží běž zazvonit - strach z tebe vykoná svý. Já bych ti teda zaplatil abych tě už neviděl...
Michal Kolesa
Profil
Já měřím 176 cm a vážím sotva 65 kg. A postavu Ramba nemám. Viz moje foto.
Moderátor Joker: Fotka odstraněna v zájmu udržení tématu vlákna. A pravidelní diskutující ji stejně už nejspíš znají.
Moderátor Chamurappi: Doplňuji, že pokud se vlákno obtočí kolem osoby tazatele, jak je to u něj obvyklé, bude zle.
Proč ty rusky mluvící muži lidi mlátí?
Když budou ležet v nemocnici tak těžko budou moc chodit do práce, aby nějaké peníze vydělali a navíc když do nemocnice příjde někdo zmlácený tak nemocnice má povinost uvědomit policii.
roberta
Profil
Michal Kolesa:
no neviem, kebyže sa mi objavíš pri dverách, tak by som ti zaplatil aj za web, ktorý si nerobil. aspoň podľa tej fotky :)
Railbot
Profil
Michal Kolesa:
Vymahací agetury používají uživatele serveru webtrh, když jím někdo nepřevezme dobírku.
To je zase blábol.
Michal Kolesa
Profil
Toto téma na webtrhu je, já jsem to jen napsal trochu zjednodušeně.

http://webtrh.cz/79325-resite-neplatice-dobirek?highlight=neplati%C4%8Di+dob%C3%ADrek
http://webtrh.cz/80757-neodebrani-zasilky-shopu-postup?highlight=dob%C3%ADrka
http://webtrh.cz/1779-eshopare-vracejici-zasilky
Hitman
Profil
Michal Kolesa:

tak nemocnice má povinost uvědomit policii.

Nevím jak to v tomto případě je, každopádně pokud policii uvědomí kdokoli, třeba právě napadený, můžeš z toho mít velké problémy.


Vymahací agetury používají uživatele serveru webtrh, když jím někdo nepřevezme dobírku.

Také není tak úplně pravda, málokomu by se chtělo platit několik tisíc za poštovné 100 Kč.

roberta

:-).
Michal Kolesa
Profil
Nevím jak to v tomto případě je, každopádně pokud policii uvědomí kdokoli, třeba právě napadený, můžeš z toho mít velké problémy.

Tuhle větu nějak nechápu, jak bych z toho mohl mít problémy, když jsem napadený. Problém by měl z toho ten kdo mě napadl, ne ?

platit několik tisíc za poštovné 100 Kč.
Já jsem si před několika dny objednal elektrostavebnice a za poštovné jsem dal 139 kč (114 PPL, 25 kč balné)
Nox
Profil
Michal Kolesa:
1) Tak to bylo myšleno... ale tobě šlo o vymáhání dluhu tak bys asi nebyl případně tím napadeným
2) 100Kč a 139Kč je v tomto případě nějaký rozdíl?
Hitman
Profil
Michal Kolesa:
Tuhle větu nějak nechápu, jak bych z toho mohl mít problémy, když jsem napadený. Problém by měl z toho ten kdo mě napadl, ne ?

V úvodu se ptáš jako ten, který nedostal zaplaceno, tedy ten kdo si případně může najmout vymahačskou společnost. Nejen ten kdo dlužníka přímo napadl, ale i ostatní, kteří jsou do činu zapojeni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0