Autor Zpráva
marat
Profil
Zdar všem,
Učim se programovat v Céčku a stáhnul jsem si k tomu program DEV-C++, jenže jsem zjistil , že nemůžu psát tyhlé závorky <> .
Píšu je pomocí stisknutí CTRL+ALT+ , (<) nebo . (>) , ale v Dev-C++ to prostě takhle nejde , pls poraďte jak se to dá obejít ?
Díky za všechny odpovědi, Marat.
Spikee
Profil
Asi máš anglickú klávesnicu
Timy
Profil
jinak stačí jenom alt+, a alt+.
na anglické potom shift+, a shift+.
marat
Profil
ne nemam anglickou klávesnici
to Timy : alt Gr , jen Alt nejde !
marat
Profil
s timhle problém nemam , to mi ve všech jinejch třeba HTML editorech funguje , ale prostě v Dev-C++ to nejde , jde to jenom na úplnym začátku souboru , ale jak chci definovat hlavičku
#include <stdio.h> tak prostě už mi to před stdio.h a za stdio.h nejde...
Timy
Profil
marat
jo, myslel jsem pravý alt, samozřejmě
Šlaha
Profil
A psát to Alt + 60 a Alt + 62?
thingwath
Profil
Programovat v něčem jiném než anglické klávesnici nepovažuju za dobrý nápad. Jsou s tím problémy protože česká klávesnice má všechny užitečné znaky zahrabané na nějakých altech a controlech. A přitom nemá nic užitečného navíc.
michaelkiller
Profil
V Devc++ sa da pouzit ALT+17 a ALT+16...
marat
Profil
super díky , mno na anglický mi to taky nefunguje ...
thingwath
Profil
Já <> píšu se shiftem pomocí těch kláves, které normálně píší . a ,. :-)
Berzeger
Profil
thingwath: Asi jsi chtel rict s altem, ne? ale v dev-c++ to fakt nejde, ted jsem to zkousel:)
thingwath
Profil
Ne, nechtěl. Kdybych to říct chtěl, tak jsem to tak řekl :-)
Berzeger
Profil
ale když uděláš shift + , tak se napise otaznik, a kdyz shift + . tak dvojtecka. Pokud teda vlastne nemas EN klavesnici:D ale uz jsem prisel na to proc to neslo.
thingwath
Profil
Mám hybridní česko-anglickou a nikdy jinak...
error414-
Profil *
thingwath
Jakou,
qwertz
qwerty

znam ty dve
qw
Profil *
Musis si to zmenit v nastaveni, na zkratky alt+. alt+, jsou automaticky nastaveny přikazy zakomentovat a odkomentovat (myslim), musis si to zrusit
Saliery
Profil *
kde muzu sosnout dev c++?
Hugo
Profil
Saliery

http://www.bloodshed.net/devcpp.html
Anonymní
Profil *
Mám jednu problémovou otázku. Nevím jestli někdo zná knihu "Naučte se programovat!". Nenechte se zmýlit tím názvem, je to opravdu kvalitní kniha o programech v C++. Každopádně autor se snaží více soustředit na obecné programátorské konstrukce a C++ používá jako podle něj nejvhodnější jazyk. Protože standardní C++, nemá nástroje pro grafiku, vytvořil hlavičkový soubor a dvě knihovny, které to umožňují. Společně s IDE Quincy se nacházejí na CD v knize. A teď k problému. Quincy je dle mého šílený editor, takže používám Dev-C++. V knize je návod, jak přidat header a knihovny do každého projektu pro Quincy. A já za žádnou cenu nemůžu přijít na to, jak to udělat v Dev. Snad někdo poradí.
Jacke Jumpe
Profil *
Mám tu knížku taky a nepřišel sem ani na to jak dostat ty knihovny do quinciho ten první program co tam je celej napsanej snažim rozběhat už přes dva tejdny, nevym co s tim už sem zoufalej.
d1ce
Profil *
Já ji mám taky,
Jacke Jumpe - nejdřív vlož ty knihovny do projektu. Nabídka "Project" volba "Insert file(s)" - pozor na správný pořadí nejřív "fgwlib.a" a potom "libgdi32.a" ze složky "fgw_headers"(musíš to zkopírovat do složky ve které máš uložen projekt). Až to uděláš, zkontroluj nastavení projektu.
V nabídce "Tools" volba "Options" musí být nastaven správný adresář s hlavičkovými soubory - do pole s názvem "Includes" napíšeš ten kde jsou uloženy, pravděpodobně - "C:\tutorial\fgw_headers". Nakonec vytvoříš soubor se zdrojovým kódem c++, uložíš ho a vložíš taky do projektu.
Anonymní(Zasláno: 8.11.2005 14:35:11) - Návod najdeš na stránce http://www.spellen.org/youcandoit/resources.htm (anglicky).
Kdyby něco přece jenom nešlo, můžete poslat mail na adrese http://nezznest.wz.cz/email.php, neboť tohle fórum můžu zapomenout sledovat.
Slammer
Profil *
Mam stejnz problem...nejdou <>
prcka
Profil *
jj, musite v nastroje->nastaveni klavesovych zkratek zrusit zkratku pro zakomentovani a razem vam budou fungovat oboje (pravy alt +, nebo .) ;)
YoSarin
Profil
Zdravím, mám problém, který se sice netýká '<' a '>', ale také jde o Dev-C++, konkrétně ve verzi 4.9.9.2 (myslím že to je nejaktuálnější verze).
Nevíte, jak ten editor přinutit otevřít soubor ve správném kódování? Například mám nějaký zdroják v utf-8 a v kódu je string s českými znaky. Dev-C++ ho defaultně otevírá ve win-1250(myslím) a z utf řetězce s interpunkcí tak udělá zmetka...
Předem upozorňuji, že přeuložit pomocí jiného editoru soubor z utf-8 do win-1250 není řešení - potřebuju, aby ten kód byl v utf-8... (kvůli jedné funkci... :-/ )
Anonymní
Profil *
libgdi32
libgdi32
Stepan
Profil *
SMRDIS
aja
Profil
Zdravím, prosím radu, mám nainstalován program dev c++ (ver. 4.9.9.2). Z nějakého mně neznámého důvodu, začal při kompilaci hlásit chybu: [Linker error] undefined reference to `__cpu_features_init' . Chybu hlásí vždy, i při pokusu zkompilovat vzorový příklad, který je součástí instalace.
RPG
Profil
Mám ten samý problém jako aja.
Anonymní
Profil *
Možno pomôže vyskúšať:
wxDev-C++
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0