Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil
Rád bych se vás zeptal na jednu věc. Já většinou když tvořím stránky tak se mi nechce tvořit 10 html souborů ale vytvořím si index.php a v menu se pak kliká třeba na index.php?strana=registrace. Prostě si tu stránku beru z GET a zpracovávám v souboru pomocí phpčka (if,elseif). Má to celkem dost výhod (např. chybu na stránce nemusím upravovat v 10 souborech apod.)

Co na to říkáte ? Používáte to ? Má to mouchy ? celkem by mě zajímal váš názor na tohle
panther
Profil
Alastor_Kopal:
IMHO je to nejlepší možné řešení, které jsem taky používal. Ale bude tu i dost opačných názorů. Pokud ti tento systém vyhovuje, klidně jej používej.
Dranel
Profil
Alastor_Kopal:
Pokud nemáš možnost databáze, je to dle mě nejlepší řešení, které jsem mimochodem také používal.
panther
Profil
Dranel:
je celkem jedno, jestli taháš obsahy z DB nebo ze souborů, technicky vzato se jedná o stejné řešení (jeden index.php, do kterého se vkládá obsah).
Miloš
Profil
Osobně to taky považuji za rozumné řešení. Akorát je třeba se vypořádat se dvěma věcmi: 1) unikátní <title> pro každou stránku a 2) pokud možno „pěkné URL“ (mod rewrite).
Str4wberry
Profil
Mně přijde, že všichni mluvíte trochu o něčem jiném. Pokud Alastora dobře chápu, tak má jenom jeden soubor, kde jsou všechny stránky — takže se žádný obsah ze souborů nevkládá. Není to tak?
Bubák
Profil
Str4wberry:
žádný obsah ze souborů nevkládá. Není to tak?
Já myslím, že ne, soudím tak podle:
stránku beru z GET a zpracovávám v souboru pomocí phpčka (if,elseif)
Miloš
Profil
Str4wberry & Bubák:
Ony by to v zásadě šlo tak i onak – buď vkládat ze souborů (klasika), nebo mít i zdroj v jednom dlouhém souboru a kompletní obsah každé stránky narvaný do nějaké proměnné, jejíž obsah by se vložil obdobně, jako by se vkládal soubor (což sice po mém soudu nevypadá hezky, ale u webu o pár stránkách by to mohlo být ještě snesitelné).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Já to tedy také pochopil tak, že z GET bere název stránky a zpracovává to v rámci toho jednoho PHP souboru. Z jeho popisu výhod vyplývá, že právě objevil kouzlo dynamicky sestavovaných stránek. Ale asi zatím neodhalil jiná kouzla :-)


Reaguji na Alastora_Kopala:
Četl jsi Skládání stránek z kousků na JPW?
Alastor_Kopal
Profil
Ano, přesně tak.

Mám jen jeden dlouhý soubor a v něm vždy mám něco jako
<div id="telo">
<?php
if($_GET['stranka'] == ""){echo'Vítej  na indexu';}
elseif($_GET['stranka'] == "registrace"){echo'Zde se můžeš zaregistrovat';}
else{echo'404';}
?></div>


(v tom případě můžu tohlencto udělat i v title akorát tam dám jenom jméno

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0