Autor Zpráva
Ice
Profil
Ahoj, zákazník mně poslal tuto otázku. Nemáte představu někdo oco jde? Díky za radu.


...při korespondenci s jedním našim zákazníkem, a to dne 28. 5. 2010, se mně objevila u údajů o naší firmě tato poznámka - viz níže - k našim webovým stránkám.

Co to znamená?

Díky za info.

Patička mejlu spoznámkou.

Název firmy....
MailScanner zjistil mozny pokus o podvod (kradez osobnich dat) ze stranky www.example.cz
Telefony...
sysel
Profil
Chybí základní údaje o systému (Linux, Mac, Windows - verse), o umístění MailScanneru (pracuje-li na klientské stanici či na serveru), o tom, co dělal klient na příslušných stránkách (mimochodem - tyto stránky vlastně slouží k testům a těžko uvěřit, že by se s jejich pomocí někdo pokoušel loupit - i když pokud někdo zmermomocnil nějaký DNS k falešnému překladu, pak kdo ví...)

První poučení by se mělo hledat v seznamu chybových hlášení a jejich výkladu přímo v popisu programu MailScanner. Jinak o své firmě se každý, kdo je na Internetu může dozvědět ledacos, kupříkladu dotazem na Google. Je moudré to občas udělat.

Pro běžnou úroveň zabezpečení a opatrného uživatele by tato hláška neměla představovat bezpečnostní riziko. Ale soudím podle sebe, takže ....?
Davex
Profil
Ice:
Řekl bych, že MailScanner ten e-mail vyhodnotil jako pokus o phishing nebo něco podobného. Předpokládám, že je v e-mailu odkaz na nějaký web, a ten si nahradil zástupným example.cz. Zda se jedná o falešný poplach nebo opravdovou hrozbu musí vyhodnotit příjemce podle toho, zda odkaz s textem "www.example.cz" skutečně směřuje na tuto adresu nebo na nějakou úplně jinou. Pokud se po něm požaduje zadání nějakých citlivých informací, tak to asi bude tento případ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0