Autor Zpráva
fmedic
Profil
Moderátor Joker: Přesunuto z PHP do Nezařaditelné dotazy o webu.
Zdravím,

chci se zeptat, zda by mi někdo mohl doporučit nějaký on-lene přehrávač videí a hudby.

Díky
Joker
Profil
YouTube?
(edit: na 99% špatná kategorie, jen čekám, co z toho vyleze
edit2: Tak nezařaditelné dotazy mi nakonec přijdou nejlepší)
fmedic
Profil
1. myslím přehrávač na web, na přehrávání videí z mého serveru, ne z onoho po*raného YTB.
2. a jakou kategorii bych měl zvolit?
Joker
Profil
fmedic:
1. myslím přehrávač na web, na přehrávání videí z mého serveru
Fajn, takže to co jsem tušil. A to, co tu už bylo X-krát. Co zkusit v první řadě hledat?

a jakou kategorii bych měl zvolit?
No v PHP těžko půjde udělat přehrávač videa v prohlížeči (tj. na klientovi).
Když není jasné kam to patří, vždycky jsou tu „Nezařaditelné dotazy o webu“.
Dost obecné jsou i „Problémy v začátcích“ a „Jak něco udělat?“
A pokud by dotaz byl přímo na Flashový přehrávač, dalo by se to dát i do „Flashové animace a grafika“.
gyoja
Profil
A co tak vyzkoušet HTML5? Mrkni například na http://zdrojak.root.cz/clanky/webdesigneruv-pruvodce-po-html5-pohyblive-obrazky/
Joker
Profil
gyoja:
A co tak vyzkoušet HTML5?
Na to je ještě trochu brzo, na webu to nejméně tak polovině návštěvníků nebude fungovat.
gyoja
Profil
Joker:
Dá se to ošetřit tak, že bude. V novějších prohlížečích bez problému a pro starší verze se to dá ošetřit degradací na flash. Osobně prověřeno (FF, IE6-8, Chrome, Opera, Safari).
Chamurappi
Profil
Reaguji na gyoju:
V novějších prohlížečích bez problému a pro starší verze se to dá ošetřit degradací na flash.
Proč ne obráceně? Flash má víc lidí než prohlížeč znalý elementu <video>. (Nevím, proč se sám ten jeden element překřtívá na HTML 5.)
gyoja
Profil
Chamurappi:
"Proč ne obráceně?". Proti tomu nic nenamítám, funkčnost to neovlivní. V [#5] jsem nabídl fmedicovi nějakou alternativu k nabízenému Youtube. Klidně jsem mohl nabídnout třeba i flashovou variantu. Třeba www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/. Zvolil jsem HTML5. A v [#7] jsem pouze Jokerovi argumentoval proti jeho skepsi. Nic víc, nic míň.
Joker
Profil
Chamurappi:
Proč ne obráceně? Flash má víc lidí než prohlížeč znalý elementu <video>.
…a když už by to bylo takhle, je otázka, proč se vůbec namáhat s <video> a nenechat flash pro všechny.

gyoja:
pro starší verze se to dá ošetřit degradací na flash
ad „starší verze“, například ani nejnovější vydaná verze IE tag <video> neumí.
No a dokud ta „degradace na flash“ bude záležitost většiny návštěvníků, použil bych raději rovnou ten Flash.
Až to bude řekněme 5%, tak by tohle bylo samozřejmě řešení.
gyoja
Profil
Joker:
Až to bude řekněme 5%, tak by tohle bylo samozřejmě řešení.
Jsem toho názoru, že, čím více lidí bude čekat, až to procento naroste, tak o to pomaleji poroste.
Mimochodem, tento skript v hlavičce stránky zajistí, že si IE poradí s HTML5 elementy: http://code.google.com/p/html5shiv/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0