« 1 2 »
Autor Zpráva
Dezi
Profil *
Chlapi chcem sa vás opýtat jednu vec.

Poznáte nejakého super grafika čo je aj super programátor?Sú ludia čo sú fakt po stránke grafiky,flashu talent a sú aj borci v AS??
A aj ked ide o tému "vo flashi" sú nejaký borci v php a zároveň sú borci v grafike??Ja mám taký pocit,že naozaj dobrí grafici,flashari,animátori su slabí programátori...a naopak...ten kto je king v AS,alebo java,php je zas tupec na grafiku.Je to tak??

alebo sa mýlim...

chlapi a neser..te sa a odpovedzte všetci čo si toto prečítate...aký je váš názor dakujem.
Nox
Profil
Dezi:
To je snad obecný jev, že většinou pokud někdo v něčem vyniká, tak už nevyniká v ostatních věcech

Osobně takového člověka neznám, ale dost možné že jich několik je

chlapi a neser..te sa
prosím?
Dezi
Profil *
chlapi a neser..te sa“
prosím?

ja len,že príde sem "milion"ludí a niektoré témy 0.

Ale dakujem Ti Nox,že si zareagoval a dufam,že další sa tiež vyjadria
Chamurappi
Profil
Reaguji na Deziho:
chcem sa vás opýtat jednu vec
Tak to ti dám jednu odpověď: Ne, ano, ano, možná.
Jakou má tahle jedna věc pointu?
breeta
Profil *
Záleží co je pro tebe super grafik a super programátor :-)
DoubleThink
Profil *
Jsou to dost odlišné myšlenkové procesy. Člověk, který by měl nadprůměrný zároveň logický i umělecký cit, by patřil do kategorie géniů - a těch moc není.
Taurus
Profil
Tak já se dobrovolně řadím do té čtvrté nevyslovené kategórie... :-)
Plaváček
Profil
Nemáte, prosím, pocit, že celé tohle téma je zhola zbytečné?
Dezi
Profil *
Chamurappi:

Zaujíma ma to,lebo napríklad ja som kedysi hoooooodne dávno ked boli sutaže na ZŠ v kreslení tak bol najlepší z 500 žiakov,vedel som a myslím,že mal aj talent -kreslil som ako zasran portéty kantorov a prd som vedel o techinke ako nato.A nebavilo ma to extra .Potom som sa dlho tomu nevenoval a po 20 tich rokoch som začal s grafikou na PC a snažím sa robiť vo flashi.A niektoré veci by som rád v AS3,ale som na to fakt tupý.To je pre mňa pochopit- to proste koniec sveta.A otázka znie či som tupec len ja,alebo je to tak ,že kto má oko na grafiku je obecne v programovaní tupec .

Plaváček:
Máš na tu otázku to odpoveď?

DoubleThink:
Dík za odpoveď...ja si to myslím tiež.Ale chcem názor čo najviac ludí :-)

Moderátor Joker: Tři příspěvky sloučeny do jednoho
Petr ZZZ
Profil
Nevím, někdy si myslím, že to tak jen vypadá, že lze umět jen něco. Spíš bych řekl, že komu to myslí, může dělat cokoli, a že v čem nakonec vynikne, bude spíš otázkou toho, čemu věnuje nejvíc času, než toho, na co má údajně buňky. S tím by ladilo i časté (a myslím pravdivé) tvrzení, že talent je 10 % a zbytek je poctivá dřina a vytrvalost. Nějaké předpoklady samozřejmě musí jedinec mít a komu to myslí víc, ten bude mít úspěch dříve a/nebo ve více oborech. Jinak řečeno: Jsi-li v něčem dobrý, máš šanci být dobrý v čemkoli jiném, pokud se tomu budeš věnovat. Výhodou je, když tě to baví, ale to se nedá poručit, to prostě buď baví nebo nebaví.
imploder
Profil
Myslím, že se to navzájem nevylučuje ani nepodporuje. Jsou lidi, co umí jedno, co umí obojí a taky samozřejmě ti, co neumí ani grafiku ani programovat. Nikdo není expert na všechno, samozřejmě s jednou výjimkou :)
joe
Profil
Dělám webovou grafiku, umím bezvadně CSS, HTML, programuji v PHP, dělal jsem i něco v Javě - do školy, programoval jsem ve VB6, C#. Nedá se říct, že kdo umí grafiku, neumí programovat, když už jsem toho příkladem :-)
Str4wberry
Profil
Dělám webovou grafiku
programuji v PHP
dělal jsem i něco v Javě
programoval jsem ve VB6, C#

Otázka ale je, zda se považuješ za „super grafika“ a „king programátora“. Nebo jen umíš něco od každého. :–)
Dezi
Profil *
Petr ZZZ, imploder:

Dík za názor...ale otázka bola :
Poznáte nejakého super grafika čo je aj super programátor?


p.s
nemyslím si,že talent je 10%.Ten talent pri grafike musí byť a ked ho dotyčný má a tvrdo nasebe maká abyzískal aj techniku tak môže byt king.

A tiež poznám chalana čo je v programovaní king,má proste na to mozog nastavený,ide mu to ľahko a učí sa rýchlo.

Čo som ja zistil tak z tých naozaj dobrých nikto nieje "aj-aj".
joe:
Sorry Joe ale ja som nemyslel to -super,že niekto má vkus a vie designy ktoré nikoho neurazia.
Ja som myslel takých ako Dilshan Arukatti ktorý ked si urobí web tak to vypadá takto..

http://www.immersive-garden.com/
joe
Profil
Dezi:
Nemam důvod se urážet, každému z nás se líbí něco jiného a má nějaký svůj styl, kterého se drží, ať už si to připouští nebo ne. Řekněme si to narovinu. Co je na tom webu graficky tak úchvatného? Podle mě tam toho moc není, jen je to dolněné animacemi a o to víc je to lidskému oku lahodnější... A bez animací? Ano je to sladěné, dobře, ale co dál.

Pokud je podle tebe Dilshan Arukatti sper grafik, pak už to řeší tvou otázku, protože používá flash a Action Script (teda pokud mu to tam nedělal někdo jiný...)

"Super" je pro každého něco jiného, já mám svůj vyhraněný styl, kterého se držím a pokud bych si nemyslel, že dělám webovou grafiku (mj. ten tvůj odkaz není moc "web" tak, jak ho známe, ale "obyčejný flash") dobře /a s porovnáním s jinými se kolikrát nestačím divit, co si za to účtují/ tak bych ji zřejmě nedělal.

A proč je to zbytečná otázka "za druhé", tak podle mě proto, protože když někdo dělá něco na profesionální úrovni jednu věc, nebude asi moc dělat na stejné úrovni věc druhou. Nebo ty snad znáš třeba nějakého výborného fotbalistu, který umí i výborně hokej?

Str4wberry:
Tady je odpověď jasná - nikdo není dokonalý a každý se vždy může zlepšovat, pokud ale chce.
Dezi
Profil *
joe:



"Co je na tom webu graficky tak úchvatného? Podle mě tam toho moc není, jen je to dolněné animacemi a o to víc je to lidskému oku lahodnější... A bez animací? Ano je to sladěné, dobře, ale co dál."

:-)nik ti tvoj názor neberie
joe
Profil
Dezi:
Neřekl jsem ale, že se mi to nelíbí. Samozřejmě, že jako snad každému - i mně se to moc líbí, ale hodnotil jsem to z pohledu webové grafiky - jsme na fóru o webu. A s tím, že na tom nic úchvatného bez animací nevidím, za tim si stojim.
Například hned první stránka (profil) - křeslo, podlaha, strom a ryby. Myslíš, že dodělat to ostatní okolo je opravdu moc tak těžký, aby kvůli tomu někdo dostal ode mně nálepku "super grafika"? (Ne)

Jasně, je to sladěný (grafik by měl mít cit a dát to dohromady), tak co je na tom tak těžkýho? Kreslil si snad autor sám všechny prvky? I to je možný, plno grafiků začnalo tužkou a později v elektronické podobě... Jako super grafiky mám někoho jiného, to jsou ale ti, co dělají 3D, protože například tenhle styl designu bys nemohl nasadit na všechny weby a o tom to je.
Taurus
Profil
joe:
Nechtěl jsem zasahovat, ale, ty si každým příspěvkem tak podřezáváš větve...

Nejkrásnější weby kompletuje jednoduchost, originální myšlenka a naprostý soulad a vyvážení. Nevadí mi, že nejsi unešený z odkazu, ale způsob, jakým ho komentuješ, nasvědčuje, že v oblasti designu máš mezery. Je sposta typů grafického vyjádření, včetně tvého 3D, které se samozřejmě nehodí všude, jako mnoho dalších. Člověk, který nemá hlavu v písku, dokáže ocenit všechny (nevím, proč by měli dobří být jen ti, kteří dělají konkrétní typ). Žádný grafik neovládá všechny, a proto si nedovolí říct "co je na tom tak těžkýho". Právě nějtěžší je vedle nápadu ono sladění, které tak zlehčuješ. Asi jsi hodně dobrý...
joe
Profil
Taurus:
Nepochopil jsi to, na co jsem narážel, dokážu ocenit každý typ grafiky, ať ja jakýkoli. Nikde nepíšu, že jsem hodně dobrý, nejlepší nebo úplně super grafik, co kdy existoval, to rozhodně nejsem.
Taky se tu nechci nijak chválit, protože existuje plno lidí, co dělá grafiku mnohem líp a třeba jich je i několik tady na fóru, ale myslím, že v oblasti web designu mám dobré znalosti. A mezery? Dovolím si říct, že ty má každý.
Nekritizuji ten web, narážel jsem spíš na to, že to pro autora téhle diskuze je "super grafik" a na to, na co vlastně tahle diskuze má směřovat - i když myslím, že je celá zbytečná... Proč by měl někdo dělat dvě věci na super profesionální úrovni zároveň?

PS: A přiznejme si to, pokud bych někde měl tenhle web kritizovat, určitě se shodneme, že je to graficky moc pěkné, ale že by v tom byl nějaký extra nápad, že bych z něho já byl paf, tak to ne. Vidím v tom spíš jednoduchost. Ale každý to může vidět jinak.
bencik
Profil
Ještě k tomu odkazu... vypadá to pěkně, je to sladěný atd... ale čekat po každým kliknutí asi 30 sec než se to načte a rozsvítí... to je na zabití
joe
Profil
bencik:
Stačí najet na to bílé kolečko. (Přesně tady je vidět, že nic není dokonalé. Po prvním načtení stránek by mě to ani nenapadlo a stránky bych asi zavřel...)
bencik
Profil
joe:
aha, tak to by mě nenapadlo... ale i tak například u archive, když najedu na to kolečko, tak se rozsvítí, ale stejně to trvá asi 15 sec než se zobrazí obsah...
Hologos
Profil
joe:
Stačí najet na to bílé kolečko. (Přesně tady je vidět, že nic není dokonalé. Po prvním načtení stránek by mě to ani nenapadlo a stránky bych asi zavřel...)
Já si myslím, že na jeho osobní portfolio si to může dovolit. BFU na jeho stránky běžně nechodí.. :)
Dezi
Profil *
joe:

Nik ti tvoj názor neberie...ja sa len usmievam,pretože podľa mňa 99% webdesignerov by takéto niečo "nedalo".Nebudem opakovat to čo napísal Taurus ,ale ubezpečujem ta,že vymysliet to,nakreslit aj tie podklady pre animácie, domyslieť ako tie animácie majú nabehnúť,to je iná liga.Je kopa dobrých grafikov čo robia klasické weby ale je to furt dokola to isté- jeden pás, druhý pás,jemný prechod,orezaný obrázok prilepený v hlavičke,jemné linky,rámiky.Ja chápem,že to plní účel funkčnosti prehladnosti a tí podla mna dobrí grafici narozdiel od tých slabších to pekne zladia,farby,písmo.Ale toho je mraky všade a bežne ludia čo browsuju to neriešia,síce verím ,že ich zarazí hnusný web,ale neverím,že tak ako sa wedesigneri poplácavajú a hodnotia v diskusiach spracovanie webu,že to bežní ludia riešia . Ich to ani nanapadne sa zamýšľat či je ten web pekný.Ak je urobený dobre prehladne vkusne je to skor vyzitka majitela webu.Mal by to byt štandard.A nijako to nezlahčujem,len otázka stojí kolko ztých grafikov čo mastia firemné layouty ako na bežiacom páse by taký web ako Dilshanov dalo.Pretože ja som presvedčený,že niekto kto dokáže mať takú hlavu a cit pre design ako on by takých pekných jednoduchých firemných layoutov,ktorých je všade plný internet nasekal pať za deň.

Ale tu teraz neriešim,že taký web ako má on sa hodí fakt na jeho portfolio a inde nie.Ja sa nato pozerám aký má ten človek talent-a ten odprezentoval podľa mňa bravúrne.
Railbot
Profil
Dezi:
Mýlíš se. Ta "obyčejná" webová grafika, pokud se budeme bavit o něčem na úrovni, také stojí nějaké přemýšlení. Výroba rozhodně neprobíhá dle Tvého popisu. A věř tomu, že webů jako je ten Tvůj příklad, se v mediálních agenturách také sekají tucty, jelikož tam jsou na to zdroje. Něco takového těžko můžeš očekávat pro firmu, která sídlí v Horní Dolní.
Petr ZZZ
Profil
Dezi:
nemyslím si,že talent je 10%.Ten talent pri grafike musí byť

Talent na škodu není, ale mnohem důležitější je, kolik času tomu věnuješ. Můžeš talentem vycítit, že diagonála zleva dole doprava nahoru působí jako stoupající a vice versa. Abys měl jistotu, že to tak je, musíš znát důvod. Je to tím, že píšeme zleva doprava – a zleva doprava prostě taková diagonála stoupá. Současně to znamená, že v kulturách, které píšou zprava doleva, může ta stejná diagonála působit jako klesající.

Podobných kompozičních pravidel je spousta. Můžeš je vycítit talentem, ale bude ti to trvat a souvislosti třeba neobjevíš nikdy. Přečteš-li si o tom, ušetříš léta a dozvíš se i věci, na které bys sám nemusel přijít vůbec. To je rozdíl mezi talentem a dřinou. Jistý talent je předpoklad, ale věř mi, 90% je dřina. Ukaž mi jediného člověka s hudebním talentem, který vynikl ve hře na klavír, aniž by se předtím dlouhá léta dřel.

Pro grafiku (malbu...) to platí naprosto stejně, jen tomu lidi nechtějí věřit. Pozastavoval se nad tím už Ján Šmok, např. ve své knize Začněte fotografovat. Kdokoli ochotně přizná, že neumí na housle, ale najít mezi těmi, co neumí fotografovat, někoho, kdo to o sobě ví a bez okolků to přizná, to je téměř nadlidský úkol. Protože si všichni myslí, že není nutné či možné se to učit. Pokud píšeš, že jsi jako mladý hoch (to je ten "zasran"?) kreslil portréty kantorů "levou zadní" - i to jsi se asi nějakou dobu učil, první portrét asi moc vydařený nebyl, ne?

otázka bola: Poznáte nejakého super grafika čo je aj super programátor?

S muzikou a rozhýbané jako Dilshan Arukatti to sice nemá, ale odhaduji, že např. Chamurappi umí programovat a ovládá i grafiku. Webylon může působit graficky nenápadně, ve skutečnosti je ale myslím i po této stránce docela promyšlený. Mimo jiné umí autor vybrat/upravit/vyrobit obrázek, který se hodí k nadpisu článku. Ale neznám ho osobně, třeba Chamurappi není jeden a je jich ve skutečnosti víc. :-)

Ale špička je už ze své definice úzká. Vynikajících lidí je málo v jakémkoli oboru a ve dvou oborech naráz je jich ještě míň.
Dezi
Profil *
Railbot:
"Mýlíš se. Ta "obyčejná" webová grafika, pokud se budeme bavit o něčem na úrovni, také stojí nějaké přemýšlení"

Ja som nepovedal,že nestojí za premýšlanie a sú fakt dobrí grafici čo sú "vykreslení v tomto segmente " a maju portfolio nabité kvalitnými vecami.Ale som presvedčení,že tí o ktorých hovorím to musia zbúchat rádovo za pár hodín podľa náročnosti samozrejme .Toho Dilshana za pár hodín nedáš a v tých agenturach tí čo to podľa teba sekajú to sú práve takí borci čo maju layouty statických firemných webov dávno zasebou.Tí čo spravili tento web

http://microsites.audi.com/audir8/html/index.php?lang=de&CampaignID=R8_microsite&AdvertiserI

asi neprešli k tomu od kriedy a ceruzky. :-)
blizzboz
Profil
Dezi:
ten kto je king v AS,alebo java,php je zas tupec na grafiku

ten kto je king v PHP ešte nemusí byť dobrý programátor, PHP vpodstate ani neni programovací jazyk, ale šablónovací systém. dobrý programátor sa vyhýba PHPčku ako čert krížu a pužíva ho len vtedy keď je k tomu okolnosťami donútený.
Petr ZZZ
Profil
Dezi:
Toho Dilshana za pár hodín nedáš

Obávám se, že toho za pár hodin nedá ani samotný Dilshan, to asi bude trvat déle.
Dezi
Profil *
Petr ZZZ:



Chcel som tým povedat,že mi to celkovo príde daleko ,daleko zložitejšie a nielen po časovej stránke.

Ale možno sa mýlim a je to taký istý kumšt ako urobit layout webu stavebnej firmy.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0