Autor Zpráva
Rokka
Profil
Některé adresy, které zadávám v prohlížeči rovnou jako URL a zadám je bez www vůbec nenajedou s www se načtou bez problémů? Čím je to způsobeno? Je to chyba?

Moderátor Joker: Titulek „zadání bez www“ mi nepřišel úplně výstižný.
Moderátor Joker: Krom toho mi přijde, že to nepatří do kategorie Jak něco udělat, přesunul jsem do Nezařaditelných dotazů o webu
Joker
Profil
Záleží na majiteli domény, jestli zprovozní subdoménu www a co na ní bude.
Technicky není vůbec žádný rozdíl mezi www.example.com a cokolivjineho.example.com, jediný rozdíl je v tom, že subdoména www se používá velmi často.
Rokka
Profil
Asi si nerozumíme. Nemluvím o subdoméně. Ale o www.example.cz a example.cz - někdy se stane, že když zadám druhou variantu tak se stránka nenačte. U něktrých stránek to funguje v pořádku. Tak si říkám čím to. Vždyť to může být problém, zadám si adresu a ona se mi nenačte a přitom funguje.
Joker
Profil
Rokka:
- example.com = doména
- cokoliv.example.com = subdoména s názvem cokoliv
- www.example.com = subdoména s názvem www

Celkem jsou to tři různé adresy a na každé může být jiný obsah. Záleží jen na vlastníkovi, jak si to udělá.
Nikdo neříká, že na adrese samotné domény musí něco být a že tam musí být to samé jako na subdoméně www.

Kdyby si například majitel example.com dal obsah jen na subdoménu www a ne na samotnou doménu, bude fungovat jen www.example.com a ne example.com.
Kdyby si naopak dal obsah na doménu a neudělal subdoménu www, bude fungovat jen example.com a nebude fungovat www.example.com
Kdyby dal na obě totéž nebo udělal přesměrování, bude fungovat obojí.
A konečně může dát i na hlavní doménu jeden obsah a na subdoménu jiný a bude se zobrazovat různý obsah podle adresy.
Bubák
Profil
Rokka:
"example.cz" je doména druhého řádu, zda a co na ní bude, záleží na majiteli domény
"www.example.cz" je doména třetího řádu a je to jiná adresa, zda a co na ní bude, záleží na majiteli domény druhého řádu, často je na ni totéž, co na doméně druhého řádu.

Protože mít na dvou, nebo i více adresách (třeba "www.example.cz/index.html" s týmž obsahem není šťastné, třebas kvůli vyhledávačům, je na mnoha serverech přesměrování HTTP hlavičkou (301, 302), takže po zadání adresy je prohlížeč přesměrován na jinou adresu, příklady:
jakpsatweb.cz > www.jakpsatweb.cz
www.jakpsatweb.cz/index.html > www.jakpsatweb.cz
www.interval.cz > interval.cz

Joker:
example.com = doména
subdoména na doméně (TLD) com ;-)
Rokka
Profil
Děkuji za vysvětlení ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0