Autor Zpráva
specnatz
Profil
Dobrý večer. Velmi by mě zajímalo jaké bych měl v dnešní době uplatnění jako profesionální PHP programátor na volné noze. A hlavně zda je člověk bez předchozích programátorských zkušeností schopen se to sám naučit do takové podoby, aby se tím mohl uživit.
Bohužel se se mnou celý život vleče těžká sociální fobie, psychiatr mi do papírů napsal" není schopen žádného sociálního zařazení, ani pracovního" . Ale nárok na důchod mi zamítli. Práce z domu by pro mě byla řešení. Budu rád za každý přínosný dotaz.
DoubleThink
Profil *
specnatz:
A hlavně zda je člověk bez předchozích programátorských zkušeností schopen se to sám naučit do takové podoby, aby se tím mohl uživit.
A jak si představuješ, že se programátoři učí programovat? Z devadesáti procent je to o tom sedět na zadku přitlučený k počítači. Představy, jak se programátoři v kantýně poplácávají po zádech a předávají si životní zkušenosti, fungují jen ve filmech.
tadydadyda
Profil
bez předchozích programátorských zkušeností

Z nuly to určitě jde. Vzhledem k tvojí fóbii je programování ideální zábava, takže na tvým místě bych rovnou začal.

Na nalezení práce se budeš muset hecnout a trochu tu sociální fóbii překonat, lidí je dost, možná i nadbytek zájemců na podobnou pozici. Záleží jenom na tom, co můžeš nabídnout a za jakou cenu.

Nepříjemná věc je, že skoro v každém inzerátu na obdobnou pozici je požadována praxe x let, x referenčních projektů a podobný nesmysly, takže urvat tu pozici si vyžádá hodně sil.

nicméně hodně štěstí..
xmark
Profil
Mám dotaz:
Projevuje se tvoje fóbie i na internetu? Z tvého příspěvku ten pocit nemám. Jestli nemáš problém psát do diskusních fór, případně se zákazníkem komunikovat mailem, tak tvoje znevýhodnění bude konkrétně při psaní webů minimální.

Což ale neznamená žádnou extra výhru. Aby ses psaním webů mohl živit, musíš být obstojný programátor (nebo aspoň klikač ve wordpressu) a dobrý obchodník, abys tu práci dokázal prodat. To bych doporučil nepodceňovat. Nicméně i to můžeš dokázat čistě přes internet, jen jde o úplně jinou činnost než programování. Jestli máš pro jedno z toho talent, to druhé ti může být úplně cizí.
tiso
Profil
specnatz: naučiť sa to dá (pokiaľ zvládneš pochopiť potrebné znalosti), len to dlho trvá. Dôležité je učiť sa z kvalitných a aktuálnych materiálov (knihy zastarávajú, návody na internete nepíšu len odborníci ale kde kto), aby si sa zbytočne neučil veci, čo sa nepoužívajú, a nenaučil zlozvykom, ktorých by si sa potom ťažko zbavoval.
mckay
Profil
… a nebo také místo programování může zkusit dát svému písemnému projevu nějakou formu a zkusit copywriting.
specnatz
Profil
Děkuji za rady, jsou v celku optimistické. Přes písemnou komunikaci problém nemám. Jediné v čem mám problémy je estetické cítění. S grafickým ztvárněním webu, aby to vypadalo, je to u mě horší. Takže tvořit šablony do wordpressu apod. není nic pro mě. Začnu se zdokonalovat v programování, snad se někde uchytím.
test
Profil
specnatz:
Takže tvořit šablony do wordpressu apod. není nic pro mě.
Můžete se spojit s nějakým grafikem, který bude dělat design a vy můžete programovat.
NevimNeznamPtamSe
Profil
specnatz:
já také tvořím, spíše minisites, ale to snad nevadí :) Mám za sebou i 2 eshopy. A co se týká grafiky, to zvládám asi průměrně. S photoshopem si rozumím. Pokud chceš, můžem spolu spolupracovat. Každý udělá něco a výsledek je projekt ;) Nebo si můžem dohazovat kšefty ... Možností pár je jak se uplatnit. Schopných lidí je hodně, neschopných zrovna tak.
Matess
Profil *
NevimNeznamPtamSe:
Schopných lidí je hodně, neschopných zrovna tak.
Tak s tím si dovolím nesouhlasit.
Neschopných je podle mě mnohem více než těch schopných...
mckay
Profil
Matess:
Neschopných je podle mě mnohem více než těch schopných…
Problém nastává ve chvíli, kdy se středně neschopní považují za schopné… :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0