Autor Zpráva
stepan
Profil
Dobrý den,

čas od času se registruji na nejrůznějších serverech. Pro potvrzení registrace mi přijde mail, který v některých případech obsahuje mé heslo přímo napsané. Moc nerozumím technickým záležitostem ohledně bezpečnosti účtů a hesel, ale vždy jsem z toho trochu nervózní. Mám mít důvod k nervozitě?
Joker
Profil
stepan:
vždy jsem z toho trochu nervózní.
Z jakého důvodu?
Sice e-mail není úplně bezpečný kanál pro posílání hesla, ale většinou je možné si vzápětí heslo změnit.
tiso
Profil
stepan: máš, vždy, keď sa registruješ, bez ohľadu na to, či ti priamo vypísané heslo pošlú, alebo nie.
stepan
Profil
Joker:
Máš pravdu, tímto se dá mé obavě vyhnout.

tiso:
Jasně, tak určitá míra rizika je asi vždy a všude. Ale když vidím své heslo napsané přímo v mailové zprávě, může se k tomuto odeslanému mailu dostat někdo z "adminů" daného serveru?
tiso
Profil
stepan: môže. Skôr som myslel to, že nikty nevieš či heslo na tej stránke ukladajú do DB v plaintexte, alebo nie.
Chamurappi
Profil
Reaguji na stepana:
To mi trochu připomnělo téma Obnovení zapomenutého hesla.

může se k tomuto odeslanému mailu dostat někdo z "adminů" daného serveru?
Může se k němu dostat pár lidí, kteří ovšem obvykle nemají motivaci odchytávat tvé heslo.
Bubák
Profil
Taky záleží na tom, k čemu heslo slouží. Heslo k obyčejným webovým aplikacím se mailem posílá běžně, ale třebas heslo k internetovému bankovnictví nikdy.
stepan
Profil
Díky všem za názory. Pomohly mi k většímu nadhledu.

Snad nevadí, že jsem to zamknul.
Ikdyž teď se mi to zdá trochu zbytečné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0