Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Moderátor Chamurappi: Vytrženo z Do jakých katalogů se oplatí registrovat web?

Jsem přesvědčen o tom, že nejspolehlivější cestou na přední pozice [ve vyhledávačích] je vytvořit kvalitní web. ;-)
Alfi
Profil *
Petr ZZZ:

Plně suhlasím, jedině kvalitní web má smysl. Google skutečně dělá svou práci dobře na to kolik je balastu na internetu.
Plaváček
Profil
Petr ZZZ:

Problém je v definici kvalitního webu. Jak bys ty osobně definoval kvalitní web?
pavuk
Profil
Plaváček:
Tak to je ovšem otázka! Na to se těším, doufám že to nabude jako pověstnej kašohrnek... nemohl bys napsat ty svůj názor?
Petr ZZZ
Profil
Plaváček:
Problém je v definici kvalitního webu.
Ano. Jakmile si uvědomíme, že web je pouze metoda, je definice jeho kvality stejný problém jako definovat kvalitu knihy, fotografie, filmu, mluveného slova nebo jakékoli jiné formy komunikace. Jeden problém kvality (nejen) internetu je v tom, že zdaleka ne každý, kdo ovládá základ metody (zde: umí psát kódy), má světu co říct nebo nabídnout.

Specifický problém je v tom, že web je komplexnější a technicky náročnější než jiné metody komunikace, takže lidi, kteří by měli co říct, zřídka dovedou možností internetu využít.

A problém je také to, že technická specifika internetu skýtají široké možnosti (nejen vydělávat reklamou) i tomu, kdo trpí nedostatkem vlastních myšlenek. Internet je pak zahlcen svinstvem, ve kterém se kvalita špatně hledá. Naštěstí jsou zde vyhledávače, které do oddělování plev a zrn investují milióny, a naštěstí jim to celkem jde.

Něco mi ale říká, že zrovna ty máš jednak v těchto souvislostech celkem jasno, a navíc myslím nejsem jediný, kdo si všiml, že nemáš problém kvalitní web vytvořit. Tak mi není úplně jasné, proč zrovna ty se ptáš zrovna mě. Ptáš-li se proto, že na mých stránkách shledáváš nedostatky, které se zdají být v rozporu s požadavky na kvalitní web, potom shledáváš správně: Můj web má chyby, jejichž odstranění bude ještě nějakou dobu trvat. ;)

Ty bys měl po ruce definici kvalitního webu, která by se vešla na půl stránky? Myslím nějakou definici, ze které by nevyplývalo množství dalších otázek, jako "jak se pozná kvalitní obrázek, kvalitní text, grafika, kód, odkazová struktura, ovládání, přístupnost, hosting, kvalitní téma, pravdivé tvrzení, (odborná) kvalifikace autora, originální myšlenka…?"

pavuk:
Tak to je ovšem otázka!
S tím nelze než souhlasit.

Na to se těším…
Nejsem si úplně jistý, jak to myslíš, ale pro klid duše si dovolím to vzít jako kompliment, takže děkuji.

…doufám že to nabude jako pověstnej kašohrnek
Děkuji za podnět. Zapřemýšlím nad tím a jestli to dostatečně nabude a nabobtná, zkusím moje představy o kritériích kvality webu sepsat a nabídnout nějakému kvalitnímu nakladatelství. :)
pavuk
Profil
Petr ZZZ:
Myslel jsem to vážně, tedy tak jak jsem to napsal, žádná ironie.
Vůbec mi mě zajímal názor na tuhle otázku od většiny diskutujících, je to výzva, na jednu stranu jasný jak facka na druhou námět na traktát; dumám či má smysl na to zakládat vlákno, sem to asi nepatří…
Moderátor Chamurappi: Vlákna rozdělena.
panther
Profil
Petr ZZZ:
Něco mi ale říká, že zrovna ty máš jednak v těchto souvislostech celkem jasno, a navíc myslím nejsem jediný, kdo si všiml, že nemáš problém kvalitní web vytvořit.
o Plaváčkově kvalitě (stejně jako u mnohých dalších) se pochybovat jistě nedá. Je to ale kvalita grafického zpracování, kodérská, programátorská.

Zde je ale řeč o něčem jiném - o kvalitě webu jako celku. Tady je nejpodstatnější obsah, prolinkování s tématicky podobnými weby, atp. Samozřejmě nelze opomenout sémantika, bez jejíž znalosti lze těžko kvalitní web vybudovat, ale hodně (a ještě o kousek víc) to je o samotném obsahu.
Petr ZZZ
Profil
pavuk:
Právě, je to námět na knihu. Pokusil jsem se shrnout to z mého pohledu nejpodstatnější a i tak to dalo 2143 znaků, DoubleThink jde zřejmě zase jednou do kolen (omlouvám se).

panther:
Do puntíku souhlasím a zrovna u Plaváčka bych přidal minimálně ještě schopnosti spisovatelské a vynalézavost při hledání témat. :) Obsah je to nejdůležitější, bez toho je veškeré ovládnutí metody na nic (a naopak – na co je mi obsah, pokud ho nemám jak sdělit).

Jinak pokud někoho zajímají dílčí aspekty, jako třeba kvalita obrazu, tak pravidla kompozice nejsou vycucaná z prstu, ale pečlivě vypozorovaná generacemi malířů, výtvarníků a fotografů. Říkají nám, jak které řešení působí na většinu lidí, co je důležité, co je zbytečné a co matoucí a mnoho dalších věcí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0