Autor Zpráva
MartinBen
Profil
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat lidí, kteří podnikají v tvorbě webu, jaký mají živnostenský list. Dále by mě zajímalo, kolik stojí zřízení živnostenského listu.

Jsem student prezenčního studia, tudíž předpokládam, že nemusím platit sociální a zdravotní pojištění. Co se stane, pokud mi podnikání nepůjde a nevydělam třeba nic. Musim platit nějakou minimální daň z příjmu?

Chtěl bych vytvářet především statické html stránky (html, css, občas javascript a nějaká ta grafika). Zajímam se i o dynamické (databáze, redakční systémy atd.), ale moje znalosti ještě nejsou dokonalé, abych je mohl nabízet. Jaký živnostenský list si mam zřídit s přihlédnutím k mému potenciálnímu osobnímu zdokonalení (vzládnutí dostatečně PHP a SQL)?
Keeehi
Profil
Za zřízení ŽL zapltíte 100Kč

MartinBen:
Musim platit nějakou minimální daň z příjmu?
Ne, nemusíte. Nic takového totiž neexistuje.

Daňové přiznání dokonce ani nemusíte podat pokud vaše roční příjmy bez příjmů osvobozených od daně, nepřesáhly 15 000 Kč.
Lexter
Profil
MartinBen:
Za litřík. Jde o svobodnou živnost, zaškrkej si oborů kolik jen chceš, je to za stejnou sumu. Já mám i živnost k provozování hostingu ač o něm vím jen to že ho používám.

Keeehi:
Já platil litřík za všechno, i kdybych si toho zaškrtal padesát, pořád bych platil jen tisícovku i kdyby jen jednu živnost.
Nox
Profil
Musíš platit vše

Platí se % z příjmu (takže když nic, tak nic), daně a sociální pojištění mají limit příjmu do kterého platíš 0.

Zdravotní platíš vždy, ze začátku žádné zálohy, pak % z výdělku při podání prvního přehledu a potom měsíční zálohy dle toho cos měl předtím za výdělek. Ty platby jsou ale celkem volné, můžeš třeba zaplatit na víc měsíců dopředu atp. Pokud se zpozdíš třeba s prvním zaplacením, tak jsou tam nějaké směšné penále co většinou vychází v haléřích za den při nižším výdělku

U sociálního pokud vím musíš taky podávat nějaký přehled.

Ke všemu si zajisti potvrzení o studiu.

Jak bylo řečeno, za 1000Kč si tam můžeš naplácat co chceš, na weby se myslim většinou dává "reklamní činnost ...", ještě je tam "Návrhářská, designérská, aranžérská činnost a modeling" atd.

Keeehi:
Daňové přiznání dokonce ani nemusíte podat pokud vaše roční příjmy bez příjmů osvobozených od daně, nepřesáhly 15 000 Kč.
Opravdu? To mi přijde podezřelé, vůbec nedělat výkaz...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0