Autor Zpráva
charlie
Profil *
ahojte,
mam problem s virusom, skryva sa v temp int files, vymazal som cely obsah,
cize ked otvorim folder nie je tam nic, ale ak kliknem na properties, tak mi
nacita asi 5 mb.. nerozumiem preco.. nod32 mi pise ze vo vnutri je znami
ie5 eied trojan, no nechapem .. ako ho z tamade zmazat, lebo nod mi neponuka
takuto moznost..

dakujem
Spikee
Profil
Čo sa stane ak zmažeš ručne ten folder?
Charlie
Profil
Viry jsou většinou skryté, v průzkumníku Windows vůbec nejsou vidět. Pokud to neumí NOD32 vyléčit, pak pravděpodobně půjde o nějaký nový virus. Doporučuji vyzkoušet ještě i jiné programy na odstranění virů.
charlie
Profil *
zmazat rucne ten folder sa neda lebo je to temporary int files folder
a to mi windows pise ze to sa zmazat nemoze..
charlie
Profil *
ved som mal aj iny antivirak, ale vacsinou aj ked mi naslo vir alebo trojana
tak som to stale mazal rucne lebo tie programy tie nove virusy mazat nedokazu..
je to nejaky psymeX trojan..
Anonymní
Profil *
Suska dat v nastaveniach priecinka - zobrazit skryté súbory a priečinky. Možno by sa mohol objaviť.
nemesix
Profil
mozno keby to urobis takto : spustis pc v rezime ms dos a dostanes sa do toho foldra a tam ten vir vymazes
charlie
Profil *
viete co mi je podozrive, kazdu minutku mam attack a mam kaspersky antihacker
a stale mi zobrazi aj adresy pocitacov z kade to prichadza, ako to funguje tie atacky..
ked mam tie adresy, tak si mozem zistit kde tie pocitace su nie? v ktorom meste napriklad,
alebo nejaky kontakt, myslim... vacsina zo slovenskych adries..
prave som sa vratil zo zahranicia, ale tam som nemal take caste virusove utoky..

aj v add/remove programs mam dva adwary, kt nechce pocitac vymazat, a ked ich dam
hladat do search tak mi vypise, ze na mojom compe nie su..
skusim este v tom rezime ms dos, ale
asi budem musiet preinstalovat cely system,
charlie
Profil *
ak tie subory chcem odinstalovat, tak ma prepne na http://looking-for.cc/smartfinder/uninstall.html
je to ten adware smartfinder, kt mi komplikuje zivot, no a teraz neviem, ci mam tomu verit a kliknut na ten uninstal online, alebo je to len dalsia pasca, poradte..
dakujem.
Fred
Profil
Jak to tu čtu, tak se mi zdá, že vůbec nehledáš na googlu.Zkus zadat název souboru a řešení určitě najdeš. Jinak velká většina jednorázových odstraňovačů různých virů je tady http://securityresponse.symantec.com/avcenter/tools.list.html
Fred
Profil
Ještě čtu znovu začátek threadu, používáš zjevně msie. Stáhni si tohle http://www.igorshpak.net/ to to smaže a navíc vypere index.dat
charlie
Profil *
no a attacky dostavam napr z ..

netname: CHINANET-SC
descr: CHINANET Sichuan province network
descr: Data Communication Division
descr: China Telecom
country: CN
person: Chinanet Hostmaster
address: No.31 ,jingrong street,beijing
address: 100032
country: CN
phone: +86-10-66027112
fax-no: +86-10-58501144
e-mail: **********@ns.chinanet.cn.net

ip adresu radsej nepisem... a ostatne su zo slovenska..

no co si mam o tom mysliet..?
e-mail: *********@ns.chinanet.cn.net
Fred
Profil
Smaž tohle eied_s7.cab , ješte si to najdi na googlu
charlie
Profil *
no ved toho trojana poznam, uz som mazal, uz to tam asi ani nemam..
teraz mam nejaky scvhost.exe, ktory sa neda vymazat, je to vo windows, system32
Fred
Profil
Zkus to hledat přímo tady http://www.viry.cz/forum/viewforum.php?f=8 , vypadá to, že se to tam řeší často.
Falcon16
Profil
Ja som mal raz virus v system32 zlozke, a kedze mal priponu dll, tak to neslo vymazat ani prepisat. Cez nudzovy rezim to tiez neslo, tak som dal disk na druhy comp, kde bol ako slave, takze sa z neho nespustal win, teda sa dal vymazat ako obycajny subor.
charlie
Profil *
to je zaujimave falcon, mozem to skusit, ale najviac ma trapi, ze vacsinu casu musim riesit,
tie virusove veci, radsej by som normalne pracoval..
pouzivas stale windows? asi treba prejst na linux.. no nemam s linux skusenost, myslim setup,
nastavit a pod.. ani neviem, jak si ho stiahnut, alebo z kade..
Hoonza
Profil *
Napadá mě taky zkusit avast! Virus Cleaner (http://www.avast.com/cze/avast_cleaner.html)

A potom, některé soubory neodstranitelné ve windows jdou odstranit po spuštění DOS, ev. snadněji v nějakém DOS souborovém manažeru.

A potom - nepoužívat MSIE :-) Firefox, ...

H.
Falcon16
Profil
charlie..pouzivam vyhradne Firefox na prehliadanie webu, OS mam stale win xp, ale zato je vzhladom na Microsoft dobre zaplatany, tiez treba mat dobry antivir a hlavne musi byt updatenuty. Ale zalezi aj na ake stranky chodis. Da sa 2 mesiace chodit po webe cez IE, nemat ziadny Firewall (okrem modemoveho), ziadny antivirovy program a NECHYTIT ziadny virus, ani spyware (z vlastnej skusenosti)
charlie
Profil *
ale dokaze mi niekto vysvetlit preco tie ataky chytam zo slovenskych ip adries?
mam ich tam asi 20
charlie
Profil *
antivirus mam nod32, teraz som preinstaloval windows,
naistaloval som internet a pozrel som akurat postu a
teraz som tu a uz mi pise ze mam nejake registry errors,
ze si mam nieco nainstalovat zase a ze mam nejaky spyware dnu zase,
tak ja tomu nerozumiem .. preco..
Falcon16
Profil
A mas Firewall? ak nie, tak potom by nebol problme naburat system pre nejakeho hackera.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0