Autor Zpráva
Evala
Profil *
Ahoj, jsem celkem nováčkem ve světě programování, ale úplně mě to pohltilo. V práci nedělám nic jiného, než že se učím html atd. Doufám, že to tady nebude číst šéf:) A z toho plyne takový jeden dotaz. Všichni ti, kteří májí živnolist a podnikají na internetu, tak by mě zajímalo jakože v čem? Na čem vydělávají takové peníze, že je to uživí? Těch "odvětví" musí být zřejmě mraky, ale co všechno? Znám jen, že tvorba www stránek, nabízení hostingu, výměna odkazů a dál už asi nevím. Třeba by mě zajímalo proč všichni nahánějí vysoké PR a SR? Chápu třebas eshop, že ti musí prodat zboží, ale proč další obyčejné stránky? A poslední dotaz, kdybych měla stránky s vysokou návštěvností, jak na tom můžu vydělat? je toho ještě spousta, co mi nejde do hlavy. Dík
panther
Profil
Evala:
Na čem vydělávají takové peníze, že je to uživí? […] Znám jen, že tvorba www stránek
většinou lidé vydělávají v tom oboru, kde se nejlépe orientují. Na jedné webové prezentaci se může pohybovat (a často pohybuje) více lidí, na některých projektech třeba desítky. Někteří se živí grafikou, jiní kodéřinou (HTML/CSS), další programováním (PHP, JS, …), marketing a určitě spousta lidí žije „jen“ ze své šikovnosti hodit práci na jiné, říkejme jim „Project manageři“ :-). Možností, čím se ve světě internetu živit, je mnoho, pokud jsi dobrý.

kdybych měla stránky s vysokou návštěvností, jak na tom můžu vydělat?
třeba reklamou umístěnou na tvém webu. Případně prodejem celého webu, může se jednat o zajímavé částky.

Zatím bych ale o tomhle nepřemýšlel, máš před sebou dlouhou a trnitou cestu bez jistého výsledku.
Angelo
Profil *
Kromě toho co jste řekla vy a co nám po Vás hezky zopakoval panther jsou tu další možnosti vydělávání na internetu.

Jedním z nich, je tzv. affiliate. Funguje to tak, že si uděláte stránky např. s hodinkami a na tom webu zobrazujete hodinky z nějakého eshopu (třeba hodinky.cz). Návštěvník přijde, klikne u Vás na hodinky, dojde k přesměrování na hodinky.cz, a když tam poté nakoupí, hodinky.cz vám dají nějakou provizi z částky za kterou bylo zboží zakoupeno.

Další možnost je tzv. dropshipping, je to obdobné jako affiliate, akorát zde máte vlastní eshop se vším všudy (nákupní košík, vyplnění a odeslání objednávky). Narozdíl od klasického e-shopu se nestáráte o balení a odesílání zboží. Jakmile zákazník odešle objednávku, ta přijde zase e-shopu na který jste napojená a vy dostanene nějakou provizi. O e-shop se tedy prakticky nemusíte starat, zboží se automaticky přidává samo. O Reklamace, odesílání zboží, atp. se taktéž stárá e-shop na který jste napojená.

K vaší otázce jak nejlépe zpěněžit web s vysokou návštěvností.
Nejlépe nějakým PPC systémem (Systém platící za kliky na reklamy). Nejlepší, aspoň co se relevantnosti reklam a Kč za klik je Google Adsense. Nutno dodat, že k provozování Adsense, se musíte stát plátcem DPH, proto hodně lidí odsud odchází k jiným systémům. Z českých (kde nemusíte být plátce DPH) je tu poměrně nová služba Sklik (pro rejpaly - ano je tu už asi 2 roky, ale Sklik partner začal oficiálně fungovat až letos v červenci),. Další systém používaný hlavně tam kde nemůže být Adsense (porno, warez) je Etarget. Pro úplnost z těch známějších zbývá dodat ještě Adfox a zahraniční Adbrite. Spoustu lidí vytváří takzvané MFA (Made for Advertisement - Vyroben pro reklamu), kde je minimum textu a velké množství reklam. Někdy právě jedinou smyslupnou věci na webu je právě ta reklama, takže je tam velké CRT (procento kliků na zobrazení.) Také máte možnost použít systémy které platí například za 1000 zobrazení, ale není tozdaleka tak účinné jako PPC. (alespoň z mých zkušeností)

Proč někdo náhání vysoké PR a SR?
Jednak jsou tu lidé co si přivydělávájí pouze prodejem odkazů. Takže udělají pár minisite, zaregistrují do katalogů a pak prodávají odkazy. Např. za PR3 SR70 můžete prodat odkaz na měsíc za 80kč. Druhá věc, proč je důležíté mít vysoké PR a SR je ta, že např. na firmy.cz weby řádí právě podle ranků. (Někdo možná namítne že tam nikdo nechodí. Není pravda. Pocíte rozdíl, když ze druhého místa postoupíte na první a místo 400 lidí vám přijde 1500.) Obecně se dá řict, že web s vyšším rankem se zobrazuje na přednějších pozicích i ve vyhledávání, ale samozřejmě není tomu tak vždy. Můžete si přečíst zajímavý článek k tomuto tématu od Petra Jeníka na webtrhu.

Stejně tak se nechájí prodávat bannery na webu. Dále existují tzv. PR články. Za umístění na váš web článek s odkazy, který vám lidé dodají, vám zaplatí např. 150Kč.

Dále oblíbený přívýdělek mladší generace je registrování do katalogů, nebo prodej facebook skupin. Bohudík, že to na webtrh.cz zákázali. Tady se samozřejmě nedá hovořit o schopnosti se tím živit.

Rozhodně abyste se byla schopna uživit na internetu, nemusíte vůbec umět PHP, ba ani HTML, i když alespoň základy se hodí. Takže rozhodně nic nevzdávejte. Vím o čem mluvím.
Ještě zde uvedu fóra či blogy věnující se podníkání na internetu na kterých se dozvíte spoustu informací.

České fóra: webtrh.cz
werb.cz - pár dní stará novinka

Zahraniční: forums.digitalpoint.com

Blogy: blog.neveceral.cz
404m.com
netzin.cz
webzurnal.cz

Trošku jsem Vám to tady shrnul, nejsem žádný expert, pouze chci pomoct a sděluji co znám a co si myslím. Samozřejmě existují ještě další možnosti, ale nemá cenu to tady vše psát protože mě panther smaže jako vždy, nebo mě nejaký jiný admin vynadá co to tu kecám ptákoviny. A proto budete-li chtít s čímkoliv poradit, na cokoliv se zeptat, vysvětlit, neváhejte mě kontaktovat na ICQ 330365354 nebo na e-mail: zlak@seznam.cz
Petr Jeník
Profil *
Angelo:
Díky za zmínku jak mého článku na webtrhu, tak Werb.cz (jsem jeho provozovatel)
Tento tvůj příspěvek si dávám do záložek, protože na podobné dotazy odpovídám relativně často a to teď už nemusím. Odkážu prostě sem.
Petr ZZZ
Profil
Když už je zde tedy takové hezké nezávislé vlákno o alternativách, které se snaží využít mezery, vzniklé zrušením jistých sekcí webtrhu, tak přidám ještě profibiz.cz a webfair.cz (možná toho je víc, nevím) a jedno vlákno, na kterém je myslím vidět, jak mlhavé mohou být někdy hranice spamu.
CherryAnn
Profil
Petře, za Werb díky, na Webtrhu to značně upadá. Webfair využívám a profibiz vyzkouším :)

Nikdo tady ještě nespomenul copywriting, to je další možnost jak si vydělat, pokud umíte psát.


Moderátor panther: Odmazán odkaz.
Tomas23
Profil *
Podrobne sledujem vsetky "klony" a som rad, ze ich povznikalo viac. Aspon vzdy niekde nieco nove a dobre najdem. Sledujem vyzsie spomenute a dovolim si spomenut aj dalsie, ktore sa mi paci. Napriklad na Webid.cz sa mi paci, ze aj ked sa chalani rozbiehaju pomalsie idu si svoju cestu a neznizuju sa k osieraniu, tak ako to sem tam vidim v aktualnej "vojne klonov"

Dnes ma chalani Webidu milo prekvapili s velmi zaujimavou myslienkou a tou je pasívny príjem vo forme partnerského programu tu provízny systém - príspevok
Ak som to správne spravne pochopil, tak ak si umiestnim ich banner na svoj web a u nich sa cezen zaregistruje uzivatel, ktory písne pár príspevkov, tak ziskavam provízie.
Určite vyskúsam a chalani maju u mna bod, nakolko affil program na diskusnom fóre ci komunitnom projekte je pre mna naozaj novinkou.

Drzim palce vsetkym "klonom" a prajem prima sviatky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0