Autor Zpráva
Martin20
Dobrý den.

Při použití externích prvků na stránce (př. facebook Like it, atd.) se stránka pomaleji načítá (někdy i výrazně pomaleji).

Zajímá mě, zda to má vliv i na server, který stránku pomocí php vytváří, nebo je to jen problém na straně uživatele v prohlížeči (tedy mě vlastně zajímá jak pracuje server s externími prvky)

* php script vygeneruje stránku i s odkazy a zpomalení načítání se děje pouze v prohlížeči
* nebo php script generuje a čeká na odpověď z externího serveru na dokončení vygenerování celé stránky.

Děkuji za případné vysvětlení.
Jostram
Profil *
Tak se toho chytnu já.

Váš server vygeneruje nějakou stránku a bez externích prvků se tahají data jen z vašeho serveru. Váš server bude pravděpodobně rychlý a ne moc vytížený. Jakmile ale přidáte do svých stránek nějaký prvek, který se *nenačítá* z vašeho serveru, je třeba krom dat z vašeho serveru stáhnou ještě další data z jiného serveru. Tyto servery obvykle bývají celkem vytížené a mohou tam být nějaké prodlevy.

V podstatě nesejde na tom, zda data načítá klient, nebo váš server - jakmile pracujete s externí funkcí, tak vás omezuje rychlost serveru, který danou funkci poskytuje.

Krásně je to vidět třeba na blueboardu - když jsem tuhle (omylem) odblokoval tento server, tak se mi stránky, které ho používají, citelně zpomalily.
Martin20
Jostram:
Dobrý den, děkuji za odpověď, to s tím natahováním dat z vytižených serverů je mi jasné, mě jen zajímalo (nebo spíš jsem chtěl potvrdit), že to nemá vliv na rychlost serveru mých stránek, nebo že to nějakým způsobem neovlivňuje server:

a) php script vygeneruje stránku i s odkazy a zpomalení načítání se děje pouze v prohlížeči
b) nebo php script generuje a čeká na odpověď z externího serveru na dokončení vygenerování celé stránky.

Tedy jestli je to pouze a).
_es
Martin20:
nebo php script generuje a čeká na odpověď z externího serveru na dokončení vygenerování celé stránky.
Nikto tu nie jasnovidec, aby vytušil, aké máš PHP skripty, takže ak v nich nie sú príkazy, ktoré by sťahovali nejaké externé dáta alebo boli nejako inak závislé od niečoho externého, tak prípad b nemôže nastať.
Bubák
prípad b nemôže nastať.
Ale podle reakce prohlížeče to tak může vypadat, pokud uživatel nepoužije vývojářský nástroj, nebo nemá dostatek zkušeností s touto problematikou, nemá šanci poznat, proč se se zobrazením čeká.

Martin20:
Doporučuji k přečtení:
www.jakpsatweb.cz/clanky/na-co-stranka-ceka.html
www.jakpsatweb.cz/rychlost.html
Martin20
_es:
Nikto tu nie jasnovidec, aby vytušil, aké máš PHP skripty

viz. první příspěvek, př. facebook Like it, a další. Pokud bych používal něco v tom smyslu jako je cURL, fopen, pak není co řešit, ale já se ptal na zpomalování v souvislosti s externími prvky jako je facebook like it, tweet it, google buzz. Jinak děkuji za upřesnění.

Bubák:
Děkuji za odkazy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0