Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdravím,
potřebovala jsem přehrát na FTP několik obrázků v jpg. Měla jsem obavy původní obrázky smazat před nahráním nových, kdyby se náhodou něco popsulo, tak aby zůstaly aspoň ty původní, proto jsem volila formu nahrát nový obrázek s totožným názvem a potvrdit overwrite. U posledního obrázku jsem se ale zasekla na FTP chybě 553, s níž si neporadil ani zkušený majitel domény, ke které FTP patří:



Název souboru byl totožný, který byl na FTP nahrán už dávno, protože se mě to ptalo, zda chci soubor přepsat. A vzápětí jsem dostala (opakovanými pokusy) tuto chybovou hlášku. Prý znamená "Improper Names", ale protože jsem dostala možnost soubor přepsat, nemohlo se jednat o nekorektní jméno, jelikož jednou už "prošlo". Chvíli předtím jsem totožným způsobem nahrála 14 obrázků a žádný problém.
Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co se mohlo stát? Děkuji!
Jostram
Profil *
Tato chyba vyskakuje tehdy, když se dotknete nastavených omezení FTP serveru. Stává se to tak, že admin mění konfiguraci a zapomene dát uživatelům vědět.

O nekorektní jméno se vskutku jednat může. To, že jste dostala možnost soubor přepsat, nic neznamená. Zkuste prostě ten soubor přejmenovat (na třeba 591bolecek.jpg) a přenést. Pak smazat ten původní na serveru.

Pokud to nepomůže, tak se může ještě jednat o problém s nastavením oprávnění - i toto se mi už stalo. Zkuste případně popátrat i tímto směrem a případně se ozvěte.
Joan
Profil
Jostram:
Díky za odpověď! Jenomže jak je možné, že jsem hravě přepsala prvních 7 souborů pojmenovaných totožným algoritmem a ten poslední najednou přepsat nešel? Majitel FTP nakonec věc vyřešil tak, že přesně jak píšeš, soubor přejmenoval a nahrál nový. A psal mi, že vůbec netuší, proč ten soubor nešel přepsat. Je to programátor v PHP tak jsem přesvědčena, že tomu rozumí.
Pozn.: oprávnění se týká celé složky, ne? Nebo je možné jeden soubor z celé povolené složky omylem zablokovat?
Jostram
Profil *
Joan:
Nevím - nevidím do logů ani do nastavení serveru, takže se mohu jen dohadovat...

Omlouvám se, ale nedá mi to: rád bych podotkl, že programátor a administrátor serveru jsou dvě naprosto odlišná odvětví IT, které spolu souvisí jen velmi vzdáleně ;-)

Oprávnění se týká všech souborů, nikoli jen složek. A to jak pod Windows, tak pod Unixem. Je skutečně celkem snadné omylem změnit oprávnění. Například obvyklé je to, že webový server běží pod uživatelem třeba www a vy manipulujete se soubory přes FTP jako uživatel ftp. Jakmile PHP skript vytvoří nějaký soubor, tak ten soubor bude patřit uživateli www - a vy byste s ním přes FTP nemohla manipulovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0