Autor Zpráva
Marek88
Profil
Ahoj. Starám se jedné známé o eshop a prý by se jí líbilo kdyby v každém emailu (potvrzení objednávky atd.) byla hlavička nebo patička, kde by byl kontakt a logo. Problém je podle mě v tom, že obrázky se občas(?) nezobrazují automaticky a podobně - otravuje to uživatele s žádostí o zobrazení. Navíc jsem koukal na různé firmy, od kterých jsem dostal podobný email a nikde nic podobného nepoužívali.

Co si myslíte vy o logu v každém emailu? Mám jí to rozmluvit, že se to moc nepoužívá a že to není uplně dobré (z důvodu obtěžování zákazníka) nebo to prostě udělat, když to chce?

Budu vděčný za každý názor. Díky.
xmark
Profil
Určitě je rozdíl mezi logem 40x20px a 300x50px. Principielně proti logu jako zákazník nic nemám.

Nicméně tě to nutí posílat maily jako html, čímž zvyšuješ riziko, že mail bude označen jako spam. Takže pokud toto nemáš velmi dobře ošetřeno, nedělal bych to.
Taurus
Profil
Jak mám rád loga a grafiku, tak do e-mailu bych takové věci rozhodně nedával, otravuje mě to.
imploder
Profil
Marek88:
Pokud to bude vzdáleně načítaný obrázek, tak jeho načtení mailový klient zablokuje (nebo by měl zablokovat - např. Thunderbird to blokuje), protože by ti načtení obrázku vyslalo zprávu, že schránku někdo používá. A to by bylo pro majitele schránky špatné, pokud bys byl spamer.
Marek88
Profil
imploder:
To vím no. Všude je to asi trochu jinak. Třeba gmail se na zobrazení obrázků v podstatě pokaždé ptá a to docela výrazně, takže to může být dost obtěžující.

Spíš to vypadá, že je blbost tam to logo dávat. Dík za názory.
ninja
Profil
Pokud to bude dobře technicky provedeno, není důvod logo nevložit. Nejdřív bych se ale zaměřil na jiné věci v emailech, jako dostatečná srozumitelnost, obsažené informace, otagování linků, atd.
Fantomasmag
Profil
Mě ve většině případů mail s vloženými obrázky, a nemusí to být zrovna jen logo, označí Outlook jako SPAM a skončí v nevyžádané poště. No a když už projde do Doručené pošty, obrázky se stejně defaultně nezobrazí a vždy se to musí povolit explicitně, hlavně když jde o obrázky načítané vzdáleně. Takže to můžeš zkusit své známé buď rozmluvit a když bude na tom logu v mailu trvat, uvést, že to ne vždy bude fungovat stoprocentně a ve většině mailů se logo ne vždy musí zobrazit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0