Autor Zpráva
Okoloidúci
Profil *
Určite aj vy máte denne vo firemnej emailovej schránke niekoľko nevyžiadaných obchodných ponúk od marketingovo príliš aktívnych slovenských a českých firiem. Doteraz som ich jednoducho nahlasoval cez gmail ako Spam.

Dnes mi však napadlo užitočnejšie riešenie - poslať takýmto firmám ako jednorázovú emailovú odpoveď vlastnú obchodnú ponuku :-) a spraviť si zo spamujúcej firmy potenciálneho klienta.

Aký je váš názor na takéto marketingové využitie nevyžiadaných obchodných ponúk?

PS: Mám na mysli odpovedať obchodnou protiponukou len na skutočné nevyžiadané obchodné ponuky v ktorých mi odosielajúca firma uvádza svoje plné obchodné identifikačné údaje ako súčasť obchodnej ponuky - nie bežné spamy typu "výhra v euromiliónoch" a "zdedili ste milióny v nigérii".
Railbot
Profil
A není to dětinské? Zničil mi bábovičku, tak já rozdupu ty jeho. Nevím, jak je to na východě, ale v ČR by sis za takové jednání (rozesílání nevyžádané obchodní nabídky) mohl velmi lehce vykoledovat tučnou pokutu a je samozřejmě úplně jedno, že jsi jen dělal to, co tobě ostatní, to tě k takovému jednání v žádném případě neopravňuje.
Taurus
Profil
Jsem zastánce "kdo jinému jámu kopá…", ale v tomto případě bych se na to vybodl. Buď bych to vyhodil nebo nahlásil např. na ÚOOÚ nebo něco jiného...
Okoloidúci
Profil *
Railbot: Keď mi niekto napíše nevyžiadaný email, musí očakávať moju odpoveď. Len ťažko by ma mohol kdekoľvek nahlásiť, keďže on ma kontaktoval prvý s nevyžiadanou obchodnou ponukou a ja som mu len jednorázovo odpovedal na jeho email.

Ako by to udanie vyzeralo: "Poslal som mu spam a neuveríte tomu, on mi naň odpísal a ponúkol mi vedenie podvojného účtovníctva?"

Taurus: Máš pravdu. Ale keď si predstavím šokovaného spamera ktorý na 10000 rozposlaných nevyžiadaných emailov dostane 10000 odpovedí pripadá mi to spravodlivé a zábavné zároveň. To by bolo kladivo na spamerov.
Railbot
Profil
Okoloidúci:
Je to stejné jako by ti někdo rozbil okno u auta a ty bys mu udělal to samé. Nikoho nebude zajímat proč a kdo to udělal první. Vina je na obou stranách stejná. Mimochodem nevyžádaná obchodní nabídka se nepoznává podle toho jestli ti přijde 10x nebo 1x, to nehraje roli. Ale pokud v tom máš ovšem jasno, neptej se nás zde na názor a konej, jak myslíš.
_es
Profil
Okoloidúci:
Je adresa odosielateľa pravá?
Odosielateľ sa dozvie, že mailová adresa existuje a je aj dosť používaná, keď to prijímateľovi stojí za takú schválnosť.
A môže to považovať aj za súhlas - ponuku na vzájomné zasielanie obchodných ponúk.
Čo je spam, je v niektorých prípadoch ťažko posúditeľné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0