Autor Zpráva
Domen
Profil *
Dobrý, chci si pořídit CZ domenu ale potřebuji par radu. Kde si mohu zakoupit domenu bez nutnosti registrace přes nějakou stránku která se tomu věnuje, jako například forpsi.cz apod? Jakože si ji sám zaregistuji pod svým jménem. A taky jestli je možnost zdarma přejmenováni domeny? Děkuji za odpovědi
xmark
Profil
Sám nemůžeš, hledej "seznam registrátorů CZ domény".
Přejmenovat nelze.
Domen
Profil *
A přes co si registrují domeny? Napřiklad uvedeny forpsi.cz?
Nevim jestli si mě pochopil ale ne přejmenovat domenu jako v názvu ale změnit mu odkaz na server. To by snad mělo jít ne?
Fantomasmag
Profil
Domen:
A přes co si registrují domeny?
Nejprve by ses musel stát "Akreditovaným registrátorem domény .CZ" a pak by sis mohl doménu sám registrovat.

změnit mu odkaz na server. To by snad mělo jít ne?
Jde to v nastavení DNS.
xmark
Profil
Domen:
Nevim jestli si mě pochopil ale ne přejmenovat domenu jako v názvu ale změnit mu odkaz na server. To by snad mělo jít ne?

Nepochopil jsem to ani teď, zkus to ještě jinak. www.nejakadomena.cz nelze přejmenovat na www.jinadomena.cz. Když chceš změnot adresu webu, kupuješ novou doménu, stará po nezaplacení expiruje.

Registrátoři registrují domény u nic.cz. Registrátorem se může stát každý, kdo splní nějaké podmínky. Jestli jsem to správně četl.
Domen
Profil *
takle to nemyslim, myslim to tak že kdybych náhodou změnil hosting, nebo si udělal vlastní webový server tak abych si sám jakožto majitel te domeny mohl změnit. V podstatě abych mohl te domeně přiřadit ip adresu. Na forpsi tomu řikaji přejmenováni domeny tak proto jsem to tak napsal. Nevim jak se to přesně dá nazvat.
Fantomasmag
Profil
Domen:
V podstatě abych mohl te domeně přiřadit ip adresu.
To právě uděláš v nastavení DNS k té doméně, jak jsem ostatně psal výše...
Domen
Profil *
Jo nevšiml jsem si tvého postu. Tak registratorem nejspíš nebudu, tak od jakého registratorem si mám vzít doménu? Nějak návrh? Kde je možnost zdarma měnit DNS server?
Medvídek
Profil
Domen:
Zkus subreg. Osobně doporučuju, mam tam asi 20 domén.
Fantomasmag
Profil
Domen:
Můžeš zkusit třeba Subreg.cz, jak ti radí Medvídek. Registrátorů je ale plno, stačí si projít jejich nabídky a pak se rozhodnou pro tu nejvýhodnější ;)
Jiří Valoušek
Profil *
Nebo domena.cz - celkem user-friendly admin, navíc jejich support ti případně pomůže s nastavením DNS. Na Subregu se mi zdá administrace záznamů poněkud těžkopádná, na druhou stranu jsou o nějakou kačku levnější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0