Autor Zpráva
Lukáš M
Profil *
nevím, jestli jsem to nazval správně, ale jde mi o roboty, co vyhledávají na stránkách e-mailové adresy, aby je následně zařadili do rozesílacích seznamů.

nevíte, co je může zastavit - kromě zápisu stylem "pankracservac zavináč bonfac tečka cz" (někde jsem dokonce asi "pro jistotu" viděl "zavináček" a "tečička")?

zkoumají text na stránce nebo v odkazu a href="mailto:něco" a pomůže, pokud se adresa napíše pomocí entit (ampresand+křížek+číslo+středník - http://www.jakpsatweb.cz/html/entity-ciselne-vypis.html)? nevidíte do toho někdo pořádně?

díky!
Lukáš M
Profil *
omlouvám se, do odkazu se mi připletla i závorka s otazníkem, tak ještě jednou: http://www.jakpsatweb.cz/html/entity-ciselne-vypis.html

a ještě bych doplnil, kdyby to z toho snad nevyplývalo, proč se ptám - samozřejmě mi jde o to moci napsat adresu co nejbezpečněji a zároveň (blind-fucking-)user-friendly. ;)
Charlie
Profil
Ano, takoví roboti existují a není jich málo. Většinou procházejí celý zdrojový kód.

Entity moc nepomůžou, když umí robot najít zavináč, tak jednoduše najde i entitu.

Zavináček i tečička jsou na 99% spolehlivé, ale nejlepší je mail na stránky vůbec nepsat :D
Charlie
Profil
Co třeba obrázek? Obrázky takoví roboti nečtou.
habendorf
Profil
Co třeba takováhle prasečinka?

<script>
a="mu";
b="j@m";
c="ail";
d="cz";
document.write("<a href=mailto:"+a+b+c+"."+d+">"+a+b+c+"."+d+"</a>");
</script>
Lukáš M
Profil *
Charlie obrázek mě popravdě nenapadl - ale podle mě je dost velký handicap, že se nedá zkopírovat do schránky :(

habendorf to je návrh na řešení nebo fakt, že to takhle funguje, pls? ;)
habendorf
Profil
Lukáš M: Samozřejmě že to funguje. Proč to nevyzkoušíš? Jen je samozřejmě třeba změnit muj@mail.cz na to, co potřebuješ.

Update: teda takhle - možná to roboti už umí rozlousknout, to nevím.
DoubleThink
Profil *
Imho je celá tato habaďůra k ničemu - nepřináší žádný efekt (zkoušel jsem to) - proti spamu je potřeba bojovat anti-spam aplikacemi.
Lukáš M
Profil *
habendorf já to samozřejmě myslel tak, jestli to funguje jako anti-bot ochrana, ten skript vypadá fčně, to jo
doublethink není to moc potěšující, ale i tak je to dobrý vědět ;) taky mám bohužel ten pocit :(
Charlie
Profil
No, spíš bych to udělal takhle:
a='<';

b='a hre';
c='f="mai';
d='lto:';
x='em';
e='ail';
f='@se';
g='rver';
h=".c";
i='z';
j='">';
k='</';
l='a>';
document.write(a+b+c+d+x+e+f+g+h+i+j+x+e+f+g+h+i+k+l);

Jestli na tohle přijde spambot, tak se zastřelim.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0