Autor Zpráva
majo80
Profil *
Na internete je veľké množstvo štatistických programov, ktoré monitorujú prístupy na web stránku. Mňa by ale zaujímalo, ktorá z týchto štatistík je najlepšia, resp. najpresnejšia, pretože mám na stránke 4 rôzne štatistiky a ich výsledky sa líšia aj v 200-400 unikátnych prístupov denne.
H13
Profil
:-) Nejlepší statistika je ta, kterou si zfalšuji sám :-)

Jinak se asi nedá říct, která statistika je nejlepší nebo nejpřesnější, většinou má každý "program" jiná kritéria, takže výsledky návštěvnosti a ostatních sbíraných údajů se mohou lišit.

Klidně bych ti tady uvedl jméno poskytovatele, kterého používám a s kterým jsem spokojený, ale myslím, že by to vedlo tak akorát k flamewaru typu: Win vs. Mac
majo80
Profil *
Čo napr. taký Webalizer? Pretože by ma zaujímalo na základe akých štatistík uvádzajú viaceré portály svoju návštevnosť.
ninja
Profil
majo80: Nejpřesnější je log webserveru. Všechny počítadla fungující na principu JS nebo obrázkové tečky jsou již z principu nepřesné.

Pokud si neuvědomujete, že informace o rozdílu 200-400 přístupů denně je bež celkového počtu přístupů naprosto nic neříkající číslo, nevím jestli Vás má trápit opravdu nepřesnost. Možná se jen soustředíte na zbytečné veličiny.
pcmanik
Profil
Odporucam Google Analytics, povedal by som ze je to najpresnejsie.
majo80
Profil *
ninja:
Rozdiel tých 200-400 prístupov je na stránkach, ktoré majú dennú návštevnosť cca 800 prístupov. Takže je dosť podstatný rozdiel na jednom počítadle mať 600 prístupov za deň a na druhom 1000.
Ako to myslíte, že sa sústreďujem na zbytočné veličiny? Aká iná veličina môže ešte vypovedať o skutočnej návštevnosti stránok?
JanaMala
Profil
Při měření návštěvnosti ovlivnuje výsledky použitá metodika měření. Jestli rozlišuje unikátní návštěvíky např. podle cookie, nebo IP, jak hodnotí přístupy přes proxy atd. těch možností je hodně
ninja
Profil
Jak píše JanaMala, Návštevy, Návštevníci, Unikátní návštěvníci, Absolutně unikátní návštevníci, to všechno jsou jen konstrukty analytických programů. Přesné jsou Hits a Pageviews. Jakmile ale zkoušíte odfiltrovat roboty, opět se to stane nepřesné.

Skutečná přesnost statistik Vás ale nemusí extra zajímat nemusí, pokud je v průlběhu času stejná. Sledujte trendy, tedy jestli metriky stoupají či klesají a proč.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0