Autor Zpráva
Marek Janů
Profil
Docela by mě zajímalo jak pojmenováváte své externí soubory css. Myslím si, že zcela logické je pojmenování css(.css) je to sice stejné jako přípona, ale jak jinak to pojmenovat než kaskádové styly? Težko to někdo pojmenuje jako javascript. Navím většina webů má pouze jeden CSS soubor takže není potřeba vytvářet nějaká speciální jména. Je zajímavé, že jsem si ten soubor kdysi pojmenovával jako style.css (nějakou náhodou - no vlastně zkratka toho kaskádové styly) a již jsem to tak viděl na mnoha dalších webech. A teď pár možných a používaných názvů:

css.css
style.css
styl.css
jmenowebu.css
Martin Kuželka
Profil
Tady, myslím, není, co řešit, každý si ho může pojmenovat, jak chce.
Marek Janů
Profil
Může - a mě by zajímalo jak.
Martin Kuželka
Profil
Tak třeba screen, print, ...
Petra
Profil
Tak já si třeba styly pojmenovávám tak, že hlavní styl webu je třeba nazev_domeny.css. V poslední době s oblibou používám jednopísmenný název (k tomu písmenu dospěju vždycky nějakou děsně logickou cestou), takže třeba s.css :-)

No a styly pro jednotlivé části webu nazývám stejně jako ty části, už proto, že se mi to tak nějak generuje :-)

A styl pro tisk nazývám print.css.
bojars
Profil
Nazvi si css súbor trebárs aj marek. Jedine, keď používaš viac súborov, keď chceš napríklad prepínať štýly môžeš si uložiť súbor pod iným (výstižným) menom (dark, blue, red...).

Alebo, pre identifikáciu na disku si môžeš pomenovať súbory podľa stránok, ku ktorým patria... ale to je vždy len na Tebe.

Všeobecne platí to, čo už napísal Martin Kuželka... naozaj nie je čo riešiť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0