Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím,
mám takové dvě otázky..
1) je hloupost dělat menu z xml souboru? dělal bych to zdůvodu toho, že bych ušetřil dotazy na databazi a nemusel čekat na db server, protože přes den se menu na webu měnit nebude a možna by to mohlo být i rychlejší načitani web když se nebude čekat na db server..je tomu tak?
2) když zpracovávám vzdáleny xml soubor měl bych ho kontrolovat proti různým druhům utokum?
zajíma mě jestli se da do xml vpravit takové ty "finty" jako na sql injection a podobně...
Jozin
Profil
Zdravím,

s druhým bodem vám neporadím, vím, že xml se hojně používá, ale já se mu stále vyhýbám (dobře skoro vždy), ale první bod.

Nemyslím si, že je lepší nápad xml soubor pro generování menu. Pokud vím, že například menu se bude měnit jednou za určitou dobu, tak by bylo dobré udělat cachování. Tím ulevíš databázi a vynecháš xml.

Pravda je, že xml soubor určitě nevypadne jako databázový server, ale stejně, pokud děláš větší stránky, tak jsou stavěné nad databází, takže když vypadne, tak vypadne celý web, nebo jen většina? To je podle mě už jedno.
radas
Profil *
když vypadne db server tak je už je to stejně jedno, spiš mi přišlo že když se ty data během dne budou tahat jen z xml že nebude zbytečně zatěžovany sever...ale asi to je skoro bezvyznamne...
Jozin
Profil
Jak jsem psal. Řešením by bylo cachování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0