Autor Zpráva
ah01
Profil
K internetu je dnes připojeno velké množství počítačů a to ať v práci tak doma. K takovému počítači bychom mohli připojit digitální teploměr, který by měřil venkovní teplotu. V počítači by pak běžel malý program, který by nám naměřenou teplotu zobrazoval. Mohl by jí, ale také v určitých intervalech odesílat na server, kde by se naměřené teploty ukládaly do databáze.

Na internetových stránkách by pak bylo možné zobrazovat různé informace – teplotu na daném místě, průměrnou teplotu, změny teploty, max. a min. teploty, kde a kdy byly naměřeny, … prostě cokoli nás napadne.

Konstrukcí teploměru k PC existuje mnoho (např. TM, Teploměr pro PC) ty, ale snímají teplotu pouze při zapnuté počítači a navíc by musel být online, aby mohl odesílat data na server. Proto by se vytvořil teploměr, který by v době, kdy bude počítač vypnutý nebo offline, ukládal naměřené teploty do paměti a po připojení na internet je odeslal na server. Sice tím nebude nahrazena aktuální teplota, ale zpětné statistiky teplot budou kompletní.

Když jsem brouzdal po internetu, narazil jsem na stránky http://thermo.uninet.cz , což je téměř to co mám na mysli (nebudu komentovat vzhled stránek, to by patřilo do jiné diskuze), co mě ale zarazilo je cena jak jejich teploměru (který mi něco připomíná), tak cenu za licenci jejich SW. A to nespíš vysvětluje, proč mají data 'jen' z něco kolem 50 teploměrů (a to mi, na to, že fungují někdy od roku 2002, moc nepřijde)

To co jsem zde popsal, jsem schopný realizovat. Zajímalo by mě co si o tom myslíte – je to k něčemu dobré, nebo je to ztráta času. A hlavně: Připojili byste ke svému počítači teploměr a zapojili se do projektu?

Děkuji za odpovědi a názory na projekt.
Leo
Profil
Obavam se, ze vzhledem je znalostem fyziky a schopnosti logickeho mysleni vetsiny lidi budou namerena data k nicemu. Jsou lidi, kteri nechapou ani zakladni pojem teploty (vzduchu) a klidne vam reknou, jaka je teplota na slunci. I teplota vzduchu se musi merit standardnim zpusobem (v meterorologicke budce), jinak je to k nicemu. Dostanete hromadu cisel o nichz netusite jaky maji vyznam... Leo
ah01
Profil
Asi jsem naivní, když si myslím, že by většina lidí věděla kam umístit čidlo tak, aby neměřili nesmysli. Tak by se hold pro ty nepoznamenané fyzikou, naspal podrobný návod jak na to.
PerToon
Profil
Mě se to zdá jako zajímavý nápad, ale obávám se jeho úspěšné realizace ve větším měřítku... Ale jen tak dál... držím palce.
Radek Hrabůvka
Profil
Mnoho lidí, např. ve vyšším poschodí paneláku ani nemá možnost správně teploměr umístit, stačí, když v zimě někdo pod takovým teploměrem otevře okno. Takže je třeba dopředu lidem říct, že měřit můžou pouze správně umístěné teploměry. Taky se může stát, že teploměřič odjede na dovolenou a data budou až za 14 dnů. Taky bude nutné vyřadit vtipálky, co budou dávat v zimě čidlo nad čajník a v létě na mražák.
Taky mě se to zdá jako zajímavý nápad, ale obávám se jeho úspěšné realizace ve větším měřítku... Ale jen tak dál... držím palce.
thingwath
Profil
Když se to rozmůže ve větším měřítku, tak to taky bude sakra dost dat...
Janus
Profil
Kdyby se ty teploměry připojily k serverům, mohly by měřit nonstop....
adamico
Profil *
tiež si myslím a kedže ja som zo slovenska konkrétne hlavné mesto bratislava, tak by to nemusel byť projek t len českej republiky ale aj slovenskej. Neviem aké sú ceny serveru ale viem že teoreticky by sa na to dalo zložiť ale je tu problém, server musí byť 24 hodín denne, 7 dní v týždni v klimatizovanej miestnosti nepresahujúcov 22°C, čiže to by bol dosť veľký problém ale ak máš skype nebo icq tak mi ho daj alebo ja ti dám moje icq a aj skype a možme začať teoretizovať a hladať spolahlivých záujemcov ktorý by (ako bolo vyššie napísane) nedávali teplomer v zime pri horúci čaj a v lete naopak. Myslím že by sa mohol rozbehnúť fakt jeden z najväčších projektov po internete českej a trochu i slovenskej republiky. Fakt good projekt. A skusim pohladať aj niečo iné ako teplomer napr. vlhkomer, tlakomer, alebo by sa dalo spraviť dečo ako live panorama cez webové kamery. Fakt sa ozvi a budeme hladať záujemcov

Skype: tmobile0000
ICQ:311-772-986
Acci
Profil
klimatizovanej miestnosti nepresahujúcov 22°C
Z jakého důvodu? Navíc server může být klidně tvůj domácí počítač, stačí, aby běžel neustále.
ah01
Profil
On by ani server nebyl nutný, stačí připojení k internetu - http://papouch.com/shop/scripts/_detail.asp?katcislo=0201
Janus
Profil
Acci
Nerad nechávám běžnej počítač zaplej nonstop - není na to stavěnej
ah01
to je skvělej nápad, díky moc
Tower
Profil
Nápad to není špatný, možná mu i fandím. Myslím si však, že bez internetové kamery to bude pro uživatele ne moc zajímavé, takže nečekejte moc návštěvníků. Jednou jsem se setkal s tím provozovatelem výše uvedeného webu a měl zájem na tom vydělat - to není dost dobře možné. Pokud se tedy rozhodnete něco vytvořit, přidejte i jiné veličiny.
Janus
Profil
Já bych tam dal pro začátek teplotu a webovku, kdyby to šlo tak by se postupně dodávbaly ostatní věci... ale takovej projekt by byl docela drahej!
adamico
Profil *
tak treba sponzora
Janus
Profil
Jo, chci vidět člověka, který by měl dostatek peněz a dal to na tenhle projekt :-D
Když z toho uděláš ziskovku, máš nějakou šanci, ale jinak je to ekonomicky nemožný...
Janus
Profil
Možná že by to zaplatil hydrometeorologický ústav a z části by to šlo hodit na testéra... Takže by to nemuselo být úplně ekonomicky zadřený
jozob
Profil
"Nerad nechávám běžnej počítač zaplej nonstop - není na to stavěnej"
Moje staručké PC (Duron 1.2/512MB/80GB ...) momentálne beží 23. deň bez prestávky. Podľa mňa je to naopak. Pokiaľ často vypínaš počítač, ničíš kondenzátory prepätím, ktoré vzniká pri zopnutí spínačov (nie som odborník, je to len môj názor).

Čo sa týka nápadu, je dobrý. Požiadajte si o príspevok z eurofondov. :o)
Janus
Profil
Od stálý aktivity jsou servery - s normálním pc, ve kterým většinou není dostatečný chlazení to může pořádně zamávat...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0