Autor Zpráva
Krakatoa
Profil
Proč je ve vyhledávání na seznamu (encyklopedie) na dotaz slova kočka Schrödingerova kočka výš než kočka domácí?

Tu: www.youtube.com/watch?v=eXFWcbxAsSk
je něco o regresní analýze v podání Dušana Janovského.

Jako příklad ve videu uvádí dotaz na slovo kočka. Já používám dva vyhledavače, google a seznam, tak jsem v nich dal vyhledat slovo kočka.

U seznamu (encyklopedie) mě zarazila jedna věc. Jako první je tam uveden odkaz:
Schrödingerova kočka a druhý Kočka domácí

Podle mě, když někdo dá vyhledat slovo kočka, hledá obecné informace a pro kočku jsou to ty o zvířeti, což podle mě má google dobře, jako první má odkaz Kočka domácí (Schrödingerovu kočku někde v nedohlednu).

Základní info o stránce:
Sch. kočka: kočka na stránce 23x, Hn 1, PR(srank) 3, mé suběktivní hodnocení 1
Kočka domácí: kočka na stránce 232x, Hn 5, PR(srank) 4, suběktivní hodnocení 5

Zajímalo by mě, z jakého důvodu může být ve vyhledavači stránka Sch. kočka umístěna výše než stránka Kočka domácí, vždyť regresní rozhodovací stromy, pokud nejsou nevhodně udělány zrovna pro tento dotaz, tak musí umístit stánku Kočka domácí výše, ne? A to i v případě, že tam bude třeba těch sloupců stovky a stovky rozhodovacích stromů (a některé by byly pro tento dotaz nevhodné). Podle mě další důležitá indicie: Statistika hledanosti dotazu (seznam): kočka: 2 512 (3. kočka domácí 131, sch. kočka není v tabulce), kočka domácí 156, Schrödingerova kočka bez statistik. Dokáže mně někdo vysvětlit důvod, proč umístit odkaz na Sch. kočka výš než odkaz na Kočku domácí?

U toho videa na youtube prý tento dotaz nepatří, tak to píšu sem.
okolojdouci
Profil *
Encyklopedii seznam.cz vidím poprvé, takže mě napadá: nevychází pořadí mj. z četnosti hledání právě na encyklopedie.seznam.cz?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0