Autor Zpráva
Jockie
Profil
Zdravičko :)

chtěl bych se zeptat jak je to s dynamickymi fonty ? něco sem o tom přečetl a potřeboval bych vědět jestli opravdu externe pridane fonty *.eot funguji jenom v IE nebo jestli se už podpora prohlizecu zvetsila ??

diky ;-)
Radek Hrabůvka
Profil
Pořád jen IE a líp asi nebude. *.eot je MrkvoSovština.
Jockie
Profil
Radek Hrabůvka
tak pak jeste jedna otazecka :) kdyz bych potreboval dostat nepodporovanej font na stránky mam alespon nejakou relativni sanci ?? A samozrejme aby to skousli prohlizece (FF, Opera, IE5+)
PerToon
Profil
Buď ho dej jako obrázek, pokud ho potřebuješ na souvislý text, tak se buď smiř s funkčností omezenou a nebo buď rozumný a dej tam normální podporovaný font.
Jockie
Profil
PerToon
no mam to prakticky jenom v menu ... ale ani to se mi nechce delat pomoci obrazku .. nemam to rad a docela to odsuzuju :)
PerToon
Profil
Tak se radši smiř s normálním fontem, aby to neukazovalo v menu nějaký čtverečky nebo klikiháky...
Chamurappi
Profil
Zkratka EOT znamená Embedded OpenType. Podle tohoto článku není formát OpenType čistě microsoftí věc, na vývoji se podílela i společnost Adobe. Kdesi jsem zaslechl, že příští verze Windows bude preferovat písma právě v OpenType formátu, takže o EOT možná ještě uslyšíme.

Reaguji na PerToona:
Čtverečky hrozí hlavně v Exploreru (kde je může vyřešit zmíněný EOT). Mozilla a Opera si (dle mých testů) sáhnou do jiného písma, nemohou-li najít žádaný znak v žádaném písmu.

Chci-li použít netradiční písmo s malou podporou, sáhnu po takovém, které se vyskytuje jen v Unicode verzi. Nebude-li na cílovém systému k dispozici, prohlížeč sáhne po dalším na seznamu. Bude-li k dispozici, užije ho a nemusím se o české znaky starat. Já třeba na Webylonu spokojeně používám Lucida Sans Unicode.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0