Autor Zpráva
Laďa
Profil *
Dobrý den přeji,
mám v hlavě nápad na jeden internetový projekt. Problém je, že jeho síla a unikátnost by spočívala v tom, že by musel být mezinárodní (NEmezinárodní podoby používá ve světě desítky, respektive stovky milionů uživatelů a šlo by o to je dostat na jedno místo). Vzhledem k povaze, která dělá projekt jedinečným, by projekt vyžadoval několik desítek pracovníků, kteří by se o něj starali.
Snad jsem nastínil hlavní problém, nechci prozrazovat více, než je nutné, aby byl získán přehled o velikosti projektu, ale nebylo ani naznačeno čeho se projekt týká.

Z popisu je jasné, že tento projekt nemůže rozjet člověk sám a pravděpodobně ani s malou firmou, ale jedině se střední až větší firmou, která má již v tomto nějaké zkušenosti.
Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli by jste doporučili nějaký postup. Případně nastínili možnosti jak s tímto nápadem naložit. Velkým omezením je prozatím neznalost AJ.
Děkuji za rady
marek094
Profil
Radil bych sehnat pár milionů ... ... ... eur.
Laďa
Profil *
:) Myslel jsem samozřejmě nějaké reálné řešení :), samotné napsání projektu si myslím, že by zvládlo i pár zdejších uživatelů. Trošku vyšší náklady by si vyžadoval HW (v případě úspěchu). Největší náklady by byly na pracovníky, kteří by se o projekt starali (u již zaběhlé firmy s využitím stávajících zaměstnanců by tyto náklady také hodně klesly).

Osobně mě napadlo pouze oslovit nějaké firmy s nabídnutím tohoto projektu (odprodání nebo procentuelní podíl). Proto jsem se ptal, jestli někoho napadá i jiná varianta (reálná pro mě). Případně jestli má někdo zkušenosti s "prodáním" nápadu na projekt.
Jozin
Profil
Zdravím,

pokud to nechcete předat nějaké firmě, tak je možnost si založit firmu a najmout lidi na tvorbu tohoto projektu. Jak jste napsal někteří uživatelé zde by byly schopni tento projekt udělat, tak proč to nedat do nabídky práce a tak tento projekt udělat.

Jinak jsem v dřívější době ve firmě, která by to dokázala, pracoval. Ovšem nedoporučuji, protože sám vím, že cenami okrádají lidi a to byl důvod, proč jsem tam skončil.

Podle mě sestavit tým a sám realizovat projekt je nejlepší řešení. Ovšem chce to mít finanční zázemí.
Laďa
Profil *
Jozin: děkuji za názor
Ano, napsání projektu by šlo řešit nějakou zakázkou třeba zde. Hosting nějakým pronajmutím serveru také. Problém by nastal v třetí fázi, samotný provoz. Jak jsem již psal, když by se projekt rozjížděl ve firmě, která by začínala "od nuly", muselo by být najmuto cca 25 až 30 lidí.

Asi nebude jiná možnost než nabídnout projekt již zaběhlé firmě, pro kterou by ani ta třetí fáze nemusela být tak nákladná při využití již stávajících zaměstnanců. Pouze nevím, jaké firmy případně oslovit. Jestli má cenu zkusit to nabídnout i těm největším firmám jako např. Google (pár jejich stávajích služeb by se dalo použít pro ještě lepší funkčnost projektu a zároveň některé jejich funkce by mohly využít projektu) a jak v takovém případě vyřešit jazykovou bariéru, nebo jestli zkusit kontaktovat českou "větev"? Jak také nápad ochránit, aby jsem ho nějaké firmě neprezentoval, ta neřekla, že nemá zájem a ona ho poté neudělal "podle sebe".
Jozin
Profil
Laďa:
K tomu, abychom doporučili firmu bychom asi potřebovali znát alespoň povahu projektu. Takto těžko říct, prostě budete asi muset kontaktovat firmy a nabízet projekt.
Dero
Profil
Laďa: Měsíční plat 25-30 lidí se pohybuje cca kolem půl milionu až dvou milionů korun, dle odbornosti. Má Váš nápad potenciál generovat v případě takových extrémních nákladů rychle zisk? Máte vypracovaný business plán? Pilotní projekt, případové studie?
Laďa
Profil *
Dero:
Ano náklady jsou velké, proto vidím jako jediné východisko nabídnout projekt již zaběhlé firmě, kde by náklady z 0,5 až 2M (ikdyž spíše ta nižší hranice) mohly několika násobně klesnout.
Business plán by bylo dle mě výhodnější zpracovat až při dohodnutí na spolupráci (některé náklady, které by jsem v něm uváděl by byly při spolupráci irelevantní, protože firma, která se již na trhu pohybuje bude mít vlastní lidi na tvorbu, vlastní servery atd)
Bubák
Profil
Laďa:
některé náklady, které by jsem v něm uváděl by byly při spolupráci irelevantní, protože firma, která se již na trhu pohybuje bude mít vlastní lidi na tvorbu, vlastní servery atd
To jako že by to provozovali jako charitu?
Laďa
Profil *
Bubák:
To samozřejmě ne, měli by za to podíl. Respektive já dodám nápad, který firma zrealizuje a já dostanu pouze část zisku (menšinový podíl). Většinový podíl by připadl firmě, která by ale projekt rozběhla spravovala.
Petr ZZZ
Profil
Laďa:
Řekl bych, že Bubák to myslel tak, že i firma s existujícími personálními a hardwarovými kapacitami by na nějaký větší projekt musela najmout další lidi a zajistit další stroje, protože jak personál, tak techniku má v určité míře vytížené, jinak by už asi dávno zkrachovala. Pokud na ten tvůj nápad kalkuluješ 25-30 lidí, neexistuje podle mě firma, která by byla schopna nabídnout příslušné kapacity "jen tak". Jinak řečeno – sotva bude existovat firma, ve které by 30 lidí točilo palci a čekalo, až někdo přijde s nějakým nápadem, který je zaměstná.
ninja
Profil
Laďa: Bez business plánu budete investora hledat težko.
Laďa
Profil *
Petr ZZZ
Špatně jsem ho pochopil, omlouvám se. Ano, to samozřejmě. Vím, že z toho co jsem tu napsal to nešlo odvodit, no ti zaměstnanci by netrávili celou pracovní dobu správou projektu (někdy více práce, někdy méně). Vpodstatě by to šlo dělat tak, že firma má zaměstnance, který dělá na nějakém jiném projektu a pouze si "odskočí" na chvilku k tomuto. Dotyčný vpodstatě vůbec nemusí mít o projektu tušení (krom lidí, kteří budou vymýšlet vylepšení atd), jinak řečeno, když najdu na ulici člověka s potřebnými dovednostmi (počet dostupných lidí s požadovanými dovednostmi je velký, jen je nějak odměnit) je vpodstatě také možné mit na každý den jiného člověka, který to bude dělat (to trošku přeháním, ale povaha by to klidně dovolovala). V této otázce je strašně moc možností, ale každá zahrnuje nějakou odměnu pro dotyčné.

ninja:
Děkuji za názor, zkusím popřemýšlet jak by šel sestavit.
YoSarin
Profil
Laďa:
A StartupYard by nepomohl?
Laďa
Profil *
YoSarin:
O tom jsem nevěděl, děkuji za odkaz, kouknu na to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0