Autor Zpráva
Sacelo
Profil
Přemýšlím nad tvorbou webu, i s překladem a mám problém s tím, co by bylo rychlejší, XML nebo Databáze?
Ale pak je otázka, co z toho je rychlejší, při malém a hodně velkém počtu lidí připojených najednou na stránce. Pokud s tím máte zkušenosti, tak prosím napište.

Děkuji

EDIT: Pak ještě další věc, sice už to není s XML, nebo možná ano? No, co myslíte, že by bylo vhodné pro chat, při velkém zatížení serveru, TXT, XML, Databáze?
Darker
Profil
Databáze je rychlejší než soubory, při velkém zatížení (zrovna teď mám na mysli chat) se nám soubor dříve nebo později pokazil. Ale na nenáročné ukládání preferuji soubory, jelikož na disku je místa dost...
Leo
Profil
Darker:
Databáze je rychlejší než soubory, při velkém zatížení (zrovna teď mám na mysli chat) se nám soubor dříve nebo později pokazil. Ale na nenáročné ukládání preferuji soubory, jelikož na disku je místa dost...

Nejde o rychlost, ale o současné přístupy k souborů, kdy se jeden skript snaží zapisovat a druhý číst a dojde ke konfliktu. Ošetřit to pro soubory není vůbec triviální, zatímco databáze to řeší sama a spolehlivě.
Darker
Profil
Leo:
Nejde o rychlost, ale o současné přístupy k souborů
Ano, velice špatně jsem to vyjádřil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0