« 1 2
Autor Zpráva
thingwath
Profil *
Jo, není lepší pocit když ve stavu silné ospalosti chcete něco smazat, vyřukáte rm -rf / (jako root, pochopitelně; nezkoušejte doma), chvilku na to jak de*il zíráte, pak vám dojde co děláte a stopnete to až co smažete /bin, /boot, /lib a ještě kus dalších systémovin. Naštěstí nahraditelná data :-)
llook
Profil
Tak to se mi ještě nestalo, ale jednou jsem několik hodin strávil nad jedním PHP skriptem a pak se mi nevím už jak povedlo v Midnight Commanderu stisknout F8 a Enter.
Myslel jsem, že se zvencnu. Zachránil mě dd. V obraze diskového oddílu jsem ten soubor našel a slepil (měl víc než 4096b, takže už byl rozkouskovaný).
Záchrané CD (používám Slackware disc 2) mě ale zachránilo zase jindy, když jsem se hrabal do /etc/fstab a při rebootu na mě bafla "Kernel panic".
pyty
Profil
no, ked sme uz pri "Commanderoch" je pre linux nieco ako total comm pre win ?
na stranke tot.commanderu som vo faq cital, ze verzia pre linux neje
spominany midnight commander je pre lin ?
thingwath
Profil *
Jo, midnight commander je linuxový, nicméně má rozhraní jako starý Norton (ncurses). To je sice možná spíš výhoda, ale někomu by se mohl možná líbit třeba Krusader.

Každopádně já osobně všechno v pravidelných intervalech (v závislosti na velikosti změn) odesílám do Subversion nebo CVS, takže s tímhle jsem na tom dobře :-) Zničit systém je v pohodě, to obnovíte. Ale fakt je nejhorší, když zrušíte vlastní práci.
pyty
Profil
a kde zohnat cestinu //slovencinu// na mandrake 10.1 //10.0// ?
aky je vlastne rozdial medzi Official ISO images a Community ISO images ?
a kde sa daju zohnat spominani spravcovia suborov //midnight commander, Norton (ncurses), Krusader// ?
thingwath
Profil *
Čeština, slovenština, maďarština i čínština už jsou součástí distribuce a není je třeba shánět zvlášť.

Community je (podle mého chápání) taková trochu lepší beta.

Midnight commander bude patrně v každé distribuci, to s tím nortonem znamenalo, že midnight vypadá stejně jako starý dosový norton commander (pokud si ho vůbec pamatuješ :-)), krusader bude v mandraku taky, jinak se dá sehnat přes spoustu distribučních kanálů a IMHO jsou nejlepší ty, které jsou nejbližší zvolené distribuci.
pyty
Profil
a ake pouziva linux formatovanie ?
typu FAT16 FAT32 NTFS...
bude mi fungovat v symbioze z win ?
llook
Profil
Používají se různé filesystémy, nejoblíbenější jsou v současnosti ext3 a ReiserFS. Běžný uživatel mezi nima neuvidí žádný rozdíl. S různými jinými filesystémy dokáže pracovat také, včetně všech FAT a NTFS, ale pro samotný OS se nehodí.
Hodně lidí má na počítači více operačních systémů najednou, s tím, že pro každý mají vyhrazený jeden diskový oddíl a při startu počítače si vyberou, který systém spustit.

Doporučuji projít si tutoriály na Rootu - http://www.root.cz/tutorialy/ Sice už trochu zastarávají, ale v obecných věcech se tolik věcí nemění.
pyty
Profil
llook
diky moc za ten odkaz !
to som cely cas potreboval
pyty
Profil
este mam predsa jednu otazku... //nenasiel som to ani tam//
kde presne sa da stiehnut SuSE distribucia ?
myslim ze 9.1 je este free a 9.2 je uz za cash ?
tak kde sa da stiahnut najnovsia ?
pyty
Profil
preco to pri instalacii pyta 4CD, ked na ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrakelinux/official/iso/10.0/i586/ su len 3 subory ???
Yuhů
Profil
pyty, toto už by mělo patřit do samostatného dotazu
llook
Profil
Tak na tohle odpověď nemám. Jakožto nevlastník vypalovačky jsem si všechny distribuce zatím koupil už vypálené. Některé lze koupit i v knihkupectvích, s instalační příručkou, která je obvykle k ničemu.
Ale docela se mi osvědčil Linux CD Shop na Praze 1, kde lze nakoupit některé distribuce za cenu jen mírně převyšující výrobní náklady (30 Kč/CD). Ovšem bez instalační příručky.
Bohužel pro tebe poštou zasílají jen na území ČR.
thingwath
Profil *
pyty: Taky nevím, ale pro instalaci stačí v nutném případě stejně jen první CD. Na tohle se ale bude nejlepší zeptat třeba na www.mandrake.cz, tedy přímo u zdroje.
pyty
Profil
uff, po tychto dvoch vikendoch stahovania som usudil, ze ked v budocnosti budem chciet nejaky linux, som ocohotny radsej investovat tych cca 150 sk. ale neviete niekto o nejakom SLOVENSKOM obchode, a najlepsie takom, co mam male postovne :=) ??
Yuhů
Profil
pyty, opět ... založ si na tento dotaz prosím nové téma.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0