Autor Zpráva
Michalek
Profil
1)
Kdysi jsem četl nějaký dobrý článek o žebrání na internetu. Ovšem, dnešní doba je taková, že odkaz nebo nějaké informace nemůžu najít. Můžete mě nasměrovat někam, kde se dozvím více?

2)
Co si o tom myslíte vy? Má to cenu? Bude to mít ějaký úspěch?

3)
Nenadávejte mi, neraďte mi najít si práci atd. Ptám se jen z čistě informačního hlediska. Díky.
Zeli
Profil *
V CR to podle me neni mozny, v americe si nekdo prej vyzebral 10000 USD.
lukysy
Profil
Michalek Heh taky marně vzpomínám... Svobodná matka hledá někoho, kdo by jí finančné pomhl. Číslo účtu je: ... a k tomu pár foteček s maminou a děckem... Kdysi jsem o tom něco četl, ale už si nevzpomínám kde...
llook
Profil
Dřív to možná šlo. Někdo vytvořil stránku, že potřebuje nutně prachy na nějakou blbost, novinám se to zdálo vtipný a někomu bohatýmu se zdálo ještě vtipnější ty prachy poslat. Ale zkoušelo to už tolik lidí, že už na to sotva dneska někdo naletí.
I když před pár dny někdo přes internet vydražil několik let starý chleba s tím, že se na něm zjevila panna Marie :)
Těžko by ale ten mariánský toast prodali, kdyby se toho nechytli zpravodajské kanály. Takže pokud je dobrý nápad a okurková sezóna, tak se asi i dneska dá podobně vydělat.
llook
Profil
lukysy: A jó, na svobodnou matku si pamatuju dokonce z řádkové inzerce některých českých novin. Ale pochybuju, že jí někdo něco poslal.
Yuhů
Profil
taky ten článek nemůžu najít, ale myslím, že u nás žebrání šanci nemá. Důvodem není necitlivost lidí, ale prostě fakt, že posílání peněz je v té naší středoevropské kotlině stále příšerně komplikované.

Ještě drobná reakce na ostatní komentující: žebrání nemusí znamenat podvádění. Kdybych například vyhlásil sbírku na podporu mého projektu Jak psát web, myslíte si, že by mě někdo proklel nebo podezíral z leváren?
ronnie
Profil
I takoví by se nasli:)
Yuhů
Profil
hm, asi jo, našli by se.
SuE
Profil
yuhů: jenže jpw je jasný konkrétní projekt, který spousta lidí shledává prospěšným - takže tam by problém nebyl. Ale imaginární či skutečná svobodná matka? ... toť otázka, jak si to ověřit
Yuhů
Profil
ano, Sue, tomu rozumím. Chtěl jsem tím říci, že žebrání může teoreticky dobře fungovat, nejlépe ale asi v případě konkrétních projektů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0