Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Co si myslíte o C# a Javě? Co je podle vás lepší, proč?
llook
Profil
Myslím, že jsou dost srovnatelné. Aspoň si nevzpomínám, že bych někde četl, že jeden jazyk je v něčem podstatném lepší nebo horší. Před pár lety byl myslím v Computerworldu nějaký seriál srovnávající tyhle dva jazyky, teď to nemůžu najít.
Ale neumím pořádně ani jeden (jenom trochu javu).
llook
Profil
Aha, tak nešlo o seriál, ale o srovnávací článek navazující na seriály o obou jazycích. Tady je odkaz: http://archiv.cw.cz/cwarchiv.nsf/all-web/FC9A56FA07A6DF8BC1256C360041F 77D?OpenDocument
roberta
Profil
keď programuješ v Jave (napr. internetové stránky), tak na každom klientovi je potrebné mať nainštalovaný Java Virtual Machine, ktorých je niekoľko verzií, a ktoré nie sú medzi sebou kompatibilné...

inak sa mi zdá, že Java je pomaly na ústupe napr. kvôli jej pomalosti...
jej výhodou je to, že je pri tvorbe informačných systémov dosť používaná (skôr si nájdeš prácu ako javista, než ako programátor v c#)

ale tu ani tak neide o to, či je lepšie použiť Javu, C#, C++, ... ide o to naučiť sa rozmýšľať "objektovo" a to, v čom sa to bude programovať je v podstate jedno.

ja osobne viac inklinujem k C# (asi preto, že v ňom teraz robím)
llook
Profil
Když v javě programuješ RIA, tak je to s těmi klienty pravda, ale už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposled viděl nějaký ten applet. Dneska se java nejvíc používá na straně serveru a tam na ústupu není.

Ale je fakt, že v případě C# vs. Java si snad nikdo nevybírá podle schopností jazyka, ale podle možností platformy na které se ten jazyk používá.
thingwath
Profil
Když člověk programuje v C#, musí mít všude .NET framework, kterého už je taky několik verzí... (ale jak je to tam s tou kompatibilitou, to nevím) A který je jenom pro Windows.

Java v porovnání s C# a .NET pomalá není, rozhodně ne nijak zásadně (některé věci pomalejší být mohou, jiné zase naopak, vyberte si).

Všude jsou výhody a nevýhody, já osobně viac inklinujem k Javě :-)
roberta
Profil
thingwath .NET framework stačí mať iba na serveri a nie na klientovi a zďaleka nie je iba pre windows... a je ich viac verzií a dokonca nižšia je kompatibilná s vyššou (aspoň zatiaľ sa to tak javí)
a ešte k tej rýchosti... neviem, či kompilovanie Just-In-Time je pomalšie, ale asi nie :)
thingwath
Profil
Javu stačí mít taky jenom na serveru, když člověk nechce kraviny jako applety (a to rozumný člověk dnes nechce). Ale když chci klientskou aplikaci v C# nebo Javě, musím mít odpovídající virtuální stroj, to se nedá nic dělat a je to stejně jak tam tak tam :-)

Kde mám vzít .NET framework pro něco jiného než Windows?
llook
Profil
Pro Javu existuje několik JIT překladačů. Taky nevím o tom, že by MS .NET Framework existoval pro něco jiného než Windows. Jestli máte na mysli Mono nebo DotGnu, tak to je rozdíl asi jako mezi Sun JDK a Kaffe.

Ale trochu nám ta diskuze odbíhá od tématu. Původní dotaz zřejmě směřoval na jazyky C# a Java.
thingwath
Profil
Ani s JIT se neobejdete bez potřebných knihoven, takže to moc neřeší.
Wan-To
Profil *
Já nevím, jak je to s těmi JIT překladači, ale Java 1.4 používá HotSpot a to je myslím trochu něco jiného než JIT...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0