Autor Zpráva
ReVolt
Profil
Ahoj, mám takový problém a věřím, že někdo z Vás má již zkušenost s reklamou (malou) na webu.
Dostal jsem nabídku na zobrazování odkazů na webu, 4 odkazy za cca 400 kč/měsíc. Na živnosťák to je příliš malá částka, ale zase na jedné diskuzi jsem našel že prý žl mít musím.

Jeden z příspěvků ze zmíněné diskuze:
Smlouva o dílo se netýká vydavatelské činnosti a mít trvale banner na portále.
Jednorázová činnost a dokonce i práce na DPP nemusí být nikde pokud je do 7000 za měsíc...to ano
Ale Ty nemáš ani ičo a ani dičo, takže fakturu vystavit prostě nemůžeš...
smlouvu o dílo nemůžeš mít v případě reklamy taky, protože tam je u domén prostě podmínka živnost...sice Ti to zaplatí najednou a na rok dopředu, ale Ty to tam budeš mít zavěšené celý rok trvale, takže trvalé podnikání, trvalá činnost.
Nějaký rejpal by se toho mohl chytnout a za ty problémy to nestojí. Pokud by šlo o článek, tak dejme tomu ano...na smlouvu o dílo z jeho strany


Nestojím o potíže a nemám s tímhle zkušenost, nevíte někdo jak to je? Popřípadě nějaký zdroj informací k této problematice (na webu jsem našel spoustu diskuzí atd., ale většinou si protiřečí tak nevím)?

Díky moc za rady
hledej
Profil *
Osobně bych se zašel informovat přímo ke zdroji, tzn. FÚ. Jinak http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php, mají i fórum.
tcladin
Profil
no 400 mesíčně mi přijdou pěkné peníze. Ale o to tu nejde.

Myslim limit pro přivýdělky, co se nepřiznává do daní je 20000,- za rok. Ale ani o to tu nejde.

Hlavně nesmí jít o soustavnou činnost aby nebylo podnikání, což toto dle mě (soustavné vystavování bannerů) je.

Lze vyřešit elegantně přes prostředníka (ten již má IČO). Tomu pronajmeš plochu na webu pro reklamní jednotky a on ti za provizi poskytne.
Já měl takhle cca 1rok řešenej AdSense, kyž sme nebyli plátci DPH.
Dyžtak se ozvy :-). Diskuse si opravdu často protiřečí a já mám reálnou zkušenost.
ninja
Profil
Dle mého názoru pokud jednorázově vložíte odkazy do svých stránek, případně vložíte kód, který bude odkazy automaticky měnit, jedná se o pronájem (prostoru na stránce). V takovém případě, pokud se jedná o malý rozsah, živnost mít nemusíte.

CHci ale zdůraznit že AFAIK toto zatím nebylo v ČR autoritativně rozhodnuto, takže to má určitá rizika.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0