Autor Zpráva
_martin
Profil *
Ahoj, přemýšlím o koupi domény typu kabelky-loui-vuitton.cz.

Nerad bych se dostal do nějakých legislativních sporů. Mohla by si společnost Loui Vuitton nárokovat takovou doménu? Měl bych spíš přemýšlet o něčem jiném?

Budu prodávat "kabelky" jedné značky. Díky, Martin.
Davex
Profil
_martin:
Mohla by si společnost Loui Vuitton nárokovat takovou doménu?
Pokud má registrovanou ochrannou známku a vyrábí nebo prodává kabelky a podobné zboží, tak ano. Viz pravidla registrace bod 13.1.
Petr ZZZ
Profil
_martin:
Nebudeš-li prodávat kabelky přesně té značky, která má být v názvu domény, obávám se, že by se jednalo o klamavé označování zboží, klamavou reklamu a o parazitování na cizí značce. Každý jeden z těchto skutků splňuje podstatu nekalé soutěže a může mít právní následky.
_martin
Profil *
Petr ZZZ:
Chtěl bych prodávat jen kabelky dané značky.

Davex:
Předpokládám tedy, že se budu muset poohlédnout po jiné doméně. Díky
Petr ZZZ
Profil
_martin:

Pokud máš v úmyslu prodávat jen originální zboží, tak by to snad mohlo jít. Co zeptat se dané firmy na svolení? Můžeš to zkusit přímo nebo nepřímo, to bys musel sám odhadnout, co je lepší. Ptát se nepřímo by mohlo vypadat třeba takto nějak:

S radostí Vám oznamujeme spuštění eshopu s výrobky Vaší firmy na adrese www.kabelky-loui-vuitton.cz a bude nám potěšením, když náš eshop doporučíte i dalším příznivcům Vaší značky.

Přijde-li nějaká jakkoli příznivá odpověď, odhadoval bych, že bude možné ji v případě potřeby později vykládat jako souhlas s uvedenou doménou. Určité riziko v tom samozřejmě je, ale nějaké riziko v sobě skrývá i každý jiný postup, má-li být značka obsažena v názvu domény.

Nejčistší by bylo zeptat se na svolení přímo (možná ale až poté, co si doménu zaregistruješ).
ja3
Profil *
Podle mého názoru by bylo nejčistší řešení vyžádat si svolení předem.
Petr ZZZ
Profil
ja3:
Nejčistší asi ano, nejmoudřejší ne. Nikdy nevíš, kdo takovou žádost dostane do rukou, než o ní někdo rozhodne. Aby se nestalo, že se nápad s doménou zalíbí někomu, kdo o ničem nerozhoduje, ale dá tip nějakému známému, který si doménu honem zaregistruje. Bude-li však doména už zaregistrovaná, může věc zamítnout jen někdo s příslušnou kompetencí a už to tak snadno nemůže překazit kdokoli, kdo se o tom náhodou nějak dozví.
ninja
Profil
_martin: Doporučil bych zvolit jinou doménu. kabelky-loui-vuitton.cz, zvláště pro dané zboží a klientelu, vypadá extrémně nedůvěryhodně. Dobá pomlčkového šílenství byla někdy kolem roku 2005, na to se teď už nehraje. Zamyslete se řaději nad něčím jako KabelkyNovak.cz, KabelkyParizska.cz, atp.
Petr ZZZ
Profil
ninja:
Doba pomlčkového šílenství byla někdy kolem roku 2005, na to se teď už nehraje.

Pochybuji, že kdo si před pár lety založil éšop s pomlčkovou doménou, tak ho dnes likviduje a zakládá na doméně jiné. Připouštím ovšem, že ta úvaha o důvěryhodnosti má něco do sebe a bavíme se o doméně, která dosud není zavedená. Taky dilema s žádostí o svolení by bylo vyřešené.
marvays
Profil
A když bych chtěl toto vyřešit elegantně, třeba zakoupením domeny kabelky.cz a hned zato hodil /loui-vuitton tak to už Mi Snad nikdo Nenapadne že?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0