Autor Zpráva
Miloš Němec
Profil *
Provozuji webové stránky a mám na nich vystavený i kontaktní mail. Stejný mail používám i při registraci v nejrůznějších službách, takže byla samozřejmě jen otázka času, kdy na něj začne chodit hromada spamu. S tím nemám problém, používám spam filtr a čas od času pro jistotu projdu i spam koš. Některé spamy i celkem průhledně podvrhují adresu odesílatele, takže mi chodí hromada e-mailů jakoby z vlastní adresy a dost možná chodí jiným lidem spamy "jakoby ode mě."

Nedávno se mi ale stalo, že jsem posílal e-mail, který skončil v korporátním spam koši. Klasický e-mail, jednomu příjemci, jen potvrzení nějakého společného sportu, žádná podezřelá klíčová slova, žádný důvod, proč by měl být e-mail identifikován jako spam. Napadlo mě, jestli se třeba kvůli podvrhování adresy odesílatele nemohla moje e-mailová adresa dostat do databáze spamujících adres. Myslíte, že je něco takového možné? Může se e-mail zveřejněný na webu dostat black-list spamujících adres? Díky za každý názor.
Yuhů
Profil
Klasifikace spamu je vždycky chybové. Že ti nedošel jeden mail, neznamená, že nebudou docházet další.

Spíše než to, jak vypadá daná adresa, záleží na reputaci smtp serveru, přes který odesíláš. Pokud odesíláš přes SMTP server, ze kterého chodí hodně jiného spamu od jiných uživatelů, tak máš větší šanci, že nedojde.

Stává se úplně běžně, že je nějaký mail odmítnutý. Stačí, když nějaký administrátor firemního spam filtru nastaví nějaké obskurní pravidlo nebo je příliš paranoidní. Nejčastěji se to stává u firemních příjemců, protože mezi jejich administrátory se vyskytuje hodně špatných administrátorů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0