Autor Zpráva
BuchtaP
Profil *
Dobrý den,
předem se omlouvám že to píšu sem protože jsem nevěděl kam tohle zařadit ..zajímalo by mně , jestli se dá v rámci vebových aplikací naprogramovat multiplayerová hra (ne ve flashi) kde by vlastně byla mapa s objekty které by se dali využívat a byli by nějak ovládané .. například elektrárny by se museli ovládat jako výkon , generátory atd .. mohli byste si koupit dům .. ae byli by i uřády kde by se muselo třeba zažádat o stavební povolení nebo tak .. zajímalo by mně jestli je tohle v mezích web aplikací .. Děkuji za odpověď
Fisak
Profil
No všechny webové aplikaci se programují v php js html... takže bych doporučoval se na tyto jazyky podívat.. stačí ti nějaký webhosting s mysql databází a podporou php .. pak už jen vesele programuješ :-) Já osobně se už dva roky pokouším také o multiplayerovou hru ale minulý rok sem si řekl že jí od základu předělám takže jí dělám uplně od znova :-)
BuchtaP
Profil *
Děkuji za odpověĎ :) ... HTML ze věnuji už cca kolem roku php jsem u mněl ae trošku zapomněl (hlava děravá :D .. ae něco si pamatuji .. ae js vůbec) ae jen mně zajímalo jestli se to dá v rámci těchle jazyků naprogramovat :)
Fisak
Profil
jo jo určitě :-) udělej si nějaký systém na kterým to poběží a nebude do něj problém přidávat různé části hry..
BuchtaP
Profil *
jojo začnu na tom makat ...nemáš nějaký lepší kontakt Icq nepo podob .. kdyby něco ?
a díky
pcmanik
Profil
BuchtaP:
Najprv sa vsetko nauc, potom programuj, inak zabijes vela casu zbytocnym prepisovanim celeho kodu.
unit353
Profil
[#2] Fisak:
No všechny webové aplikaci se programují v php js html
samozřejmě není pravda, existují i další programovací jazyky: C# (asp.net), java (jsp),.. ve kterých se dělají webové aplikace


BuchtaP:
narozdíl od pcmanik ti poradím jinak. Kousek literatury si prostuduj a pak to hned vyzkoušej, zkoušej obměnit kód a pozoruj, jak se co chová na vlastní oči. Hodně pomůže krokovat (debugovat) kód. Rozhodně se neuč několik nových kapitol za den. První aplikace budou mít hodně chyb, ale to je dobře, chybami se učíš. Chyby vždy opravuj, ať se naučíš je opravovat.
BuchtaP
Profil *
unit353:
Rozhodně děkuju za tvůj příspěvek ;)
Souhlasím s názorem že je lepší to prvně sepsat a postupně si to opravovat a upravovat .. tím se člověk nejlépe naučí ... seznámí se dukladně s tím jak to všechno funguje a tak .. Vím že jsou i C# a java ae těm se chci v nejlepší vyhnout
BuchtaP
Profil *
naskytl se mi jeden takový problém .. mám u této hry div (slouží jako mapa) na kterém je pozadí a bude v něm tabulka do ktére se budou vykreslovat budovy a ostatní .. potřebuji aby se tento div dal posouvat v okně ... skoušel sem to pomocí Jquery a funkce draggable ae nějak se nic neděje .. děkuji za pomoc .
Hando
Profil
S takovýmhle popisem ti asi těžko někdo poradí, protože tam může být plno chyb a důvodů, proč to nefunguje. To je jako když řekneš "Nejede mi auto. Proč?"...

Nicméně pokud děláš hru, kde kombinuješ více programovacích jazyků najednou, volil bych cestu takovou, že nejprve naprogramuji hru serverově bez ohledu na vzhled a až když bude všechno fungovat, tak začít upravovat vzhled, případně řešit ptákoviny typu přemisťování pomocí jQuery.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0