Autor Zpráva
jaaaaaaaaaaaa
Profil *
Zdravím, mám takový problém:
kdysi na gymplu jsem jako domácí úkol dělal stránku www.2pacweb.wz.cz. Byla to má první stránka, řešil jsem jí ještě pomocí rámců. Teď jsem si po dlouhé době řekl, že
bych to mohl trochu předělat. Místo rámců jsem použil CSS, snažil jsem se malinko o SEO a podobně. Nahrál jsem to na web - na stránce 2pacweb.wz.cz (bez www) je vše v pořádku,
ale když jdu na stránku s www www.2pacweb.wz.cz, objeví se mi úplně něco jiného - je tam stará stránka, navíc s úplně rozházenýma rámcema (nebo i chybějícíma). Moc by mě zajímalo,
čím to je a jak to vyřešit. Mám freehosting u webzdarma.cz
quinux
Profil
je to tím, že www.2pacweb.wz.cz a 2pacweb.wz.cz jsou dvě různé adresy a tedy i dvě různé uložiště, takže hledej na FTP další složku, do které musíš nahrát stejný obsah. Případně se to řeší přesměrováním přes htaccess, ale netuším jestli je na webzdarma povolen.
yamainu
Profil
Mě se zobrazuje na obou adresách jen ta nová verze.
Nebudeš v tom mít zmatek třeba kvůli chybějící stránce index.html (případně .htm nebo .php ...)?
Když jsem je zadal, hodilo mě to na chybovou stránku.
jaaaaaaaaaaaa
Profil *
Právě na FTP mám jen jednu složku, ve které mám naházené úplně všechno - od obrázků, přes soubor pro css až po stránky samotné. JIná složka tam není. Ani ve webovém rozhraní na webzdarma pro editaci souborů jsem nic takového nenašel. Index.html tam normálně mám, nevím, proč se ti nezobrazuje, mi se zobrazuje at uz dam www.2pacweb.wz.cz/index.html nebo 2pacweb.wz.cz/index.html. Celkem mě to štve, byl bych vám moc vděčný, kdyby jste mi to pomohli vyřešit...


Jen zkouším, jestli to tady podporuje html tagy, abych kdyžtak mohl rovnou odkazovat i na tu verzi bez www - <a href="http://2pacweb.wz.cz/">2pacweb</a>


VYŘEŠENO: dělalo to jen na mém notebooku (asi mám uložené nějaké informace o původní verzi webu nebo co), když jsem to zkoušel na stolním, tak byla na obou adresách nová verze. Ale objevil jsem nový problém - Stránka se zobrazuje korektně ve všech prohlížečích. Blbnulo to v IE, tak jsem to pojistil a pro IE udělal speciální soubor s CSS pomocí skriptu:
<!--[if IE]>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="styl-pro-explorer.css">
    <![endif]-->
Jenomže jsem zjistil, že v nové verzi IE9 už ani tohle nepomáha. Neví někdo co s tím? Popřípadě neví někdo, proč to má IE tak kreténsky vyřešené?
jenikkozak
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
Popřípadě neví někdo, proč to má IE tak kreténsky vyřešené?
Není to proto, že ho vyvíjejí kreténi? Ale jak na to koukám, tak v Googlu jsou taky pěkní zaostalci, tvůrci Firefoxu jsou taky nějací pochybní, Operu nemá ani cenu otvírat. Ten web je všude divně.

Jaký máš vlastně problém? Co se snažíš vyřešit tím, že používáš jiný styl pro IE? Navíc tak kreténsky udělaný, že přebíjí snad všechny vlastnosti toho původního stylopisu totožnými hodnotami.
Thalia
Profil
quinux:
je to tím, že www.2pacweb.wz.cz a 2pacweb.wz.cz jsou dvě různé adresy a tedy i dvě různé uložiště, takže hledej na FTP další složku, do které musíš nahrát stejný obsah. Případně se to řeší přesměrováním přes htaccess, ale netuším jestli je na webzdarma povolen.
Na WZ jsou to stejné adresy, jde o webový doménový koš - vše (tedy neexistující subdomény) se přesměruje na2pacweb.cz, tj. i uplne.nejlepsi.2pacweb.wz.cz. Takže na ftp žádné takové složky nenajde. Pokud by to chtěl jako "subdoménu" (uvozovky jsou to proto, že to skutečná subdoména nebude), tak musí využít zmíněný .htaccess.

jaaaaaaaaaaaa
asi mám uložené nějaké informace o původní verzi webu nebo co
Ano, různý obsah se zobrazuje kvůli dočasné paměti tvého prohlížeče. Buď ji smaž nebo načti stránku pomocí CTRL+F5.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0