Autor Zpráva
Nespokojenec
Profil *
Panelák, kde bydlím, má ma střeše anténu pro wifi, po domě síťomé kabely. Kvalita připojení silně kolísá (a často). Jako rekord pamatuji asi třítydenní bezproblémové období. V poslední době to vydrží asi 2-3 dny a po pár dnech se ztrácí pakety (IP je seznamu), od 10 do 70%!!!:

Statistika ping pro 212.80.76.18:
Pakety: Odeslané = 485, Přijaté = 249, Ztracené = 236 (ztráta 48%)

Poraďte, co s tím, při častých telefonátech bych víc protelefonoval, než dám za připojení (něco pod 300--Kč). Divím se, že si ostatní volají výjimečně.
printf_jinde
Profil *
Byla někdy kvalita připojení dobrá? Je anténa dobře umístěná? Není problém v nějakém hardwaru mezi anténou a uživateli (třeba jestli se neseká router)? Jinak to záleží na vztahu poskytovatele připojení s vámi, třeba co všechno za tu cenu garantuje atd.

Pro lepší odpovědi bych doporučil tento dotaz položit někde na webu o wifi (napadá mě czfree.net).
Yuhů
Profil
Tohle je typická situace, když je buďto špatná anténa, špatný vysílač, velká vzdálenost nebo zarušení. Taky záleží na délce kabelu od antény k dlinku, na kvalitě připojení, které má zakoupené poskytovatel, atd. Blbnoucí wifi za tři stovky je trapárna, ale stává se to.

Já jsem měl občas se svou wifi problémy, tak jsem volal poskytovateli, který mi vždycky vyargumentoval, co se děje. Nakonec pomohlo to, že postavil nové ÁPéčko (místo kilák to mám asi 200 metrů) a zakoupil silnější připojení do netu. Ne, že by nechtěl, ale ono je občas docela problém, kde tu konektivitu vzít a nekrást.

Tři stovky nejsou tolik. Zkus si s poskytovatelem přátelsky pokecat, co by mu pomohlo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0