Autor Zpráva
v0lk0
Profil
Mám střední školu se zaměřením na IT, nějaký ten pátek se zajímám hodně o tvorbu webů (od kódování přes PHP až ke grafice) a toužím jít na VŠ (kvůli znalostem, kontaktům a kvůli titulu - párkrát sem totiž přisel/nedostal o zaměstnání právě kvůli chybějícímu titulu). Zajímalo by mě, zda někdo nevíte o nějaké takové škole, kde by můj vysněný obor byl? Popřípadě něco, co se tomu alespoň blíží? Je mi jedno jestli to bude soukromá nebo veřejná.

Pokud žádnou takovou nenajdu (což by mě zklamalo : / ), tak hodlám jít alespoň na VŠ se zaměřením na IT, která by však byla spíše z těch "lehčích" (je mi jasné, že zadarmo nic není, ale pokud se nenajde VŠ se zaměřením na weby tak mi jde už spíše jen o ten titul než nové znalosti apod).

Moderátor Chamurappi: Titulek „Vysoká škola“ nevystihuje dostatečně podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší. Ten „vysněný obor“ jsi vlastně nepopsal, tak jsem si tipnul, že hledáš spíš tu lehčí VŠ.
Sir Tom
Profil
v0lk0:
Obor Multimédia v ekonomické praxi na Fakultě informatiky a statistiky při Vysoké škole ekonomické v Praze. http://buddobrej.cz/
Jelikož je to při VŠE, tak téměř polovina předmětů je orientována na ekonomii.
Honza.P@
Profil
Vše nedoporučuji.

Lehká rozhodně není a fakulta it má s it společný jen název ;)

Na Bc z it máš minimum, vše pořádné je až na ing studiu, kam tahle škola bere minimum :)
Sir Tom
Profil
Honza.P@:
Lehká rozhodně není
To je dost subjektivní názor. Jak které předměty a jak pro koho.

fakulta it má s it společný jen název
To není pravda s ohledem na to, že informatika má spoustu podob. Nejenom programování, analýza programu, architektura, ale i zpracování znalostí, informací, design, estetika, prodej IT, apod.
Marek88
Profil
VŠ, který by byla jen "na weby", skoro jistě nebude. Obecně snad každý VŠ obor je dost široký a jsou v něm těžké předměty, které vás nebudou zajímat.

Třeba studijní program Web a multimedia na FEL ČVUT. Je specializován na web, ale rozhodně to není jen HTML, CSS, PHP, MySQL, JS a grafika... Koukněte se na doporučený průchod studiem (první ročník je popsán zvlášť). Názvy předmětů někdy nejsou uplně vypovídající - doporučuji rozkliknout.
Keeehi
Profil
Marek88:
Já jsem na FIT ČVUT. Zatím mám za sebou jen první semestr, ale přípravu jsem rozhodně nepřeháněl. Já sice o obor web a multimedia zájem nemám, ale tobě by se líbit mohl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0