Autor Zpráva
Mareš
Profil *
Moderátor Petr ZZZ: Vyčleněno z vlákna Jak zlepšit indexování Googlem a jak vkládat AdSense kódy?
Ted mě došlo, že u statických webu, se asi pro pohodlnější práci nečíslují podstránky. V případě že bych doplnil nákou novinku v kategorii, tak by byla třeba na 50té stránce místo na 1ní v opačném případě bych musel tech 50 stránek přečíslovat a přeodkazovat, takže u statických webu je asi lepší použít k přechodům mezi podstránkama tlačítka ZPĚT DALŠÍ.

Moderátor Petr ZZZ: Příště prosím na nesouvisející téma založ samostatné vlákno (lépe ani dvě otázky nedávej do jednoho vlákna).
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Mareše:
Tlačítko "zpět" bych do navigační struktury jakékoli stránky vůbec nedával. Jednak je zabudováno už v prohlížeči a pracuje s historií prohlížení a kliká napříč doménami na stránku, která byla prohlížena předtím. Dostane-li se tedy brouzdal na nějakou tvoji stránku ze Seznamu, kliká prohlížečové tlačítko "zpět" na Seznam, pokud byla předchozí stránka třeba Google, kliká na Google a pokud předchozí stránka byla o počasí, kliká na tu o počasí.

A navíc, má-li tvoje vlastní tlačítko "zpět" korektně fungovat, musí být, pokud vím, řešeno přes JavaScript, a ten může být například vypnutý. Napíšeš-li jen <a href="stranka-cislo-14.html">zpět</a>, spoléháš se na to, že brouzdal byl předtím opravdu na tvé stránce č. 14. Byl-li jinde a klikne na tvoje "zpět", bude zmaten, protože se dostane jinam než čekal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0