Autor Zpráva
sas
Profil *
Dobrý den,
Forum o spamu jsem nenašel, tak snad to v této sekci nebude vadit.
Podával jsem několik izerátů na Bazoš.cz a hyperinzerce.cz a mezi odpovědmi, bylo vždy několik odpovědí s Gmailových adres typu:

Dobrý den, zaujal mne Váš inzerát z Bazos. Je stále aktuální? Dekuji za odpoved.Prosím kontaktujte me na muj mail

franta.michal007@gmail.com

Zdravím.

nice009@gmail.com - Email byl odeslan ze serveru Bazos.cz.

Co se mi na tom zdá divné: Odpověd s gmailových adres je vždy s automatickým textem a odeslána s gmailové adresy, která vjiž neexistuje, a v textu je další gmail adresa na kterou se má odpovědět. Podle stylu adresy - vždy jméno a číslo.gmail v kombinaci s textem automatické odpovědi, jsem již rozeznal tento typ "odpovědí" a rovnou je mažu. Nenapadá mě jak by se dal nastavit filtr mailové schránky. A lámu si hlavu proč někdo zakládá na gmailu kvůli každé odpovědi dva nové účty, které hned zruší? Tyto odpovědi chodí opakovaně a pravidelně - několik na každý inzerát. Má s tím někdo skušenost? Díky.
Petr ZZZ
Asi někdo za účelem spamování sbírá skutečně existující e-mailové adresy a možná i nějaká další data. (Jak často a proč kvůli tomu zakládá stále nové e-mailové účty, nevím.)
margin
Profil *
Adresa odesílatele e-mailu jde jednoduše zfalšovat, takže e-maily nemusí být odesílané z gmailu. Server, ze kterého byl mail odeslán je v hlavičce mailu, stačí se do ní podívat.
sas
Profil *
margin:
Adresa odesílatele e-mailu jde jednoduše zfalšovat, takže e-maily nemusí být odesílané z gmailu. Server, ze kterého byl mail odeslán je v hlavičce mailu, stačí se do ní podívat.
No právě v hlavičce je právě ten gmejl s kterého to přišlo a ten je již nefunkční - proto v textu uvádí další gmail - jiný na který, odpověd odeslat lze.
Vzopímínam na některý spam co mi přišel, že v hlavičce byl jako odesilatel uveden můj vlastní email! na který mi to přišlo. Tedy jako bych to poslal sám sobě...
margin
Profil *
sas:
No právě v hlavičce je právě ten gmejl s kterého to přišlo a ten je již nefunkční
Opravdu jsi prohlížel hlavičku mailu?

Takhle nějak vypadá hlavička mailu, který mi právě teď poslal hradní pán, ve skutečnosti jsem si ho poslal já ze serveru webzdarma.cz:
Reply-To: vaclav.klaus@hrad.cz
Received: from nike.s.webzdarma.cz (nike.webzdarma.superhosting.cz [88.86.113.152])    by email-smtpd-v1.go.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.2.15-6@18976) with ESMTP;    Tue, 13 Mar 2012 17:37:55 +0100 (CET)  
Received: by nike.s.webzdarma.cz (Postfix, from userid 99)    id 5591346F12; Tue, 13 Mar 2012 17:37:53 +0100 (CET)
sas
Profil *
margin:
Ano, v hlavičce mejlu je vymyšlená adresa gmailu. Jen mi nejde do hlavy proč se spamer namáhá a udává do hlavčky vymyšlenou adresu, a potom v textu napíše jiný funkční Gmail, na nějž čeká odpověd'. (Tohle je již reakce na mou odpověd', že to stále platí). Rovnou jinak tyto maily mažu, odpověd' mi ted' zrovna přišla:
(Protože mě to zajímá - jestli mají na tohle automat, nebo to člověk píše od stolu a dá si tu práci a nechá to googlem přeložit do daného jazyka)

Od: Anna Andrea <a.andrea2002@gmail.com>
Předmět: Re: Bazos.cz - odpoved na inzerat 000000 - Notebook LENOVO 12'LCD - 1,6GHz/1GB/160GB
Datum: 13.3. 2012, 12:29 - dnes v 12:29

Dobrý den, príteli, dekujeme za Váš mail, já opravdu ocení vaši
poštu,i chci si koupit tuto položku pro mou dceru a chci,abyste lod
této položky prímo na mou dceru, která je v soucasné dobe na
zemedelské projektu V Nigérii byla posta tam minulý týden. Chci tento
balícek musí být její narozeninový dárek. Jsem americký obcan Ale já
jsem v soucasné dobe v Belorusko za úcelem podnikatelským.Muj prítel
mi rekl, že o této stránky, které prodávají v levnejší sazby a lodí po
celém svete, tak budu delat platební bankovním prevodem. Všechno, co
ted potrebujeme, jsou tyto informace k tomu, aby me provést transfer
dnes. budu opravdu ocenuji, že pokud nám mužete zaslat dárek pro mou
dceru s doporucenou poštou. proto, že moje dcera narozeniny se rychle
blíží a chci ji dostat tento dar pred její narozeniny.

1. Bankovní informace ...
2. Náklady na dopravu do mé dceri v Nigérii ....
3. Celkové náklady ...

I cekají na vaše neodkladnou reakci.

Paní A. Andrea

(Všiměte si že i do názvu mejlu se snaží vybrat věrohodné jméno dané země)

Další otázka zní, zda si spamer myslí, že na takovou do očí bijící hovadinu někoho nachytá.
Davex
sas:
To není hlavička o které psal margin. Podívej se na skutečnou hlavičku do zdrojového kódu e-mailu.
Marek88
sas:
Zkopíruj kus té odpovědi do googlu a dozvíš se víc (snad). Já to nepročítal...
Petr ZZZ
Reaguji na sase:
Další otázka zní, zda si spamer myslí, že na takovou do očí bijící hovadinu někoho nachytá.
Čert ví, do kolika jazyků to strojově překládá a jaké sleduje ve skutečnosti cíle. Možná mu i stačí, když mu na to skočí jeden z deseti tisíc. Podvodníků je spousta, metody mají různé a občas se asi někdo nachytá, protože jinak by pozdechali hladem. Bohužel se zdá, že zrovna to chcípání je to jediné, co jim moc nejde...

Další podvodný mail chce údaje k vašemu bankovnímu účtu
Podvodný email (falešný PayPal)
Novinky.cz: podvodný mail
sas
Profil *
Jojó, zlatej google, opravdu se našli jedinci kteří to do té nigérie poslali...(http://au-klara-pair.blog.cz/1006/balik-do-nigerie-a-moje-hloupost)
Jenom mě napadá ,že někdo z těch podvodníků sedí celý dny a vytváří na gmailu jeden účet za druhým...na to snad stroj být nemůže, nebo?
A umíte si představit to skladiště v nigérii se zbožím všeho druhu? 8-D Je to taková humanitární pomoc do zemí Třetího světa.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: