Autor Zpráva
gfd
Profil *
Neviem pochopiť, aký je rozdiel medzi internetovým/webovým portálom a "obyčajným" webom, ktorý sa nenazýva internetovým/webovým portálom.
shaggy
Profil
gfd:
Asi ako medzi malou motorkou a skútrom - žiadny. Všetko sú to weby, portálom sa zvyknú označovať väčšie weby, ktoré zoskupujú väčšie množstvo služieb (napríklad). Ale presná definícia asi neexistuje.
Someone
Profil
Já když slyším portál, tak si představím větší počet návštěvníků. (facebook, youtube, google).
Keeehi
Profil
Portál - to je třeba vstup do kostela. Dle wikipedie to je „Architektonicky a umělecky zdůrazněný vchod nebo vjezd do objektu.“ -> portál je tedy vstupní brána. Analogicky je portálem tedy stránka, která "poskytuje vstup do světa internetu". Portálem jsou tedy třeba seznam, centrum které poskytují mnoho služeb a odkazují na mnoho dalších míst. Takto bych to viděl já, ale žádná oficiální devinice neexistuje.

A co na to teta wiki?
gfd
Profil *
Napríklad supermusic.sk je internetový portál? Keď sú tam informácie o mnohých hudobných interpretoch? A napr. linkinpark.com nie je, lebo je to len o jednom?
ludekbrno
Profil *
gfd
Já si pod pojmem "Portál" představuju spíš rozsáhlý rozcestník k různým informacím. Samotný web věnovaný úzké části jednoho oboru za portál nepovažuju, byť je třeba rozsáhlý. Každopádně ten pojem není pevně definovaný a technický rozdíl mezi webem a portálem není v principu žádný, je to spíš pocitové rozdělení, takže záleží na tobě :) V podstatě není potřeba to řešit, protože ať použiješ pojem web nebo portál na kterýkoliv internetový server, nemůžeš se v podstatě splést.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0