Autor Zpráva
sdsds
Profil *
Dobry den, zacal jsem podnikat od zacatku brezna a chci se zeptat, zda musim jeste tenhle rok (brezen,duben) odevzdat danove priznani nebo neco nahlasit uradum z hlediska dani?
nightfish_
Profil *
V prvním kalendářním roce je tvou povinností pouze registrace na Živnostenském úřadě, Finančním úřadě, Správě sociálního zabezpečení a ve zdravotní pojišťovně (přičemž většina, ne-li všechny tyto registrace je možné zvládnout jedním formulářem).

Daňové přiznání, přehled o příjmech pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu za tento rok budeš podávat až příští rok (daňové přiznání do konce března 2013, přehledy o příjmech do konce dubna 2013).
sdsds
Profil *
mockrat dekuji za odpoved.
ludekbrno
Profil *
sdsds:
Je sice asi pozdě, ale mně v začátcích velmi pomohl web www.jakpodnikat.cz, včetně tamního diskuzního fóra. Snad nevadí, že webu tady udělám drobnou reklamu, protože tam jsou shrnuty všechny možné problémy ohledně živností a účetnictví, se kterými se začátečník i pokročilý při podnikání setkává.
unit353
Profil
nightfish:
před necelým rokem jsem si zakládal živnostenský list pomocí toho "jednotného formuláře", výsledek byl, že jsem stejně musel na zdrav. pojišťovnu i sociálku zajít a znovu vyplnit jejich formuláře (stejnými údaji). Takže na to nespoléhejte a raději si tam zatelefonujte. Jediné co fungovalo, bylo zřízení živnostenského listu mimo trvalé bydliště na jakémkoli živnostenském úřadě a vlastně i registrace na finančním úřadě, tam sem jít nemusel...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0