Autor Zpráva
PerToon
Profil
Zajímal by mě váš názor na používání enter při psaní zdorojvého kódu.

Nemám rád stránky, které jsou celé zapsány v jednom řádku, ale i takových je dost.
Osobně používám enter skoro při každém rozčlenění stránky, pro každý div, každou buňku tabulky a je to přehledné.
Problém je ovšem s velkým množstvím textu bez vnitřního formátování. Tam není důvod nijak ho dělit enterem, ale jinak by to byl moc dlouhý řádek, takže radši enter použiju. Ale kde? Když se někdo bude chtít podívat do mého zdrojového kódu, bude mít jinak velké okno než já, tak se mu třeba vždycky zobrazí řádek textu a jedno slovo navíc.

Trochu chaoticky, popsáno... jde mi prostě o to, jestli mám používat enter všude, někde, nikde, nebo je to úplně jedno, jak to děláte vy a proč to tak děláte a tak.
Timy
Profil
Když jsem se nad tím zamyslel, tak každý blokový (nebo spíše neřádkový) element odděluji entrem, stejně tak třeba meta tagy. Volné řádky nepoužívám vůbec.
Fred
Profil
Komprimovaný zdroj je výhodný pro rychlé zobrazení, pokud potřebuji zdroják upravit, přeformátuji ho v PsPadu, pokud není můj a je na jednom řádku použiju rozšíření View formated source takže je mi jedno jestli je na jednom řádku nebo ne, jen se to většinou na tom jednom řádku zobrazí trochu rychleji.
igamenir
Profil
Já píšu (většinou) řádky do 80 znaků. Je to blbý zvyk z DOSU, ale ono na tom nezáleží. Prostě si v PSpadu nastavím čáru na 80 a za ní si pak píšu nějaké výrazné poznámky. V poslední době ale píšu hodně v PHP, kde mi nebaví dělat \r\n, takže to asi budu mít jen v několika málo řádkách.

Jinak, ale stránky nejsou od toho, aby se prohlížel zdrojový kód, ale výsledek, ne?
PerToon
Profil
Jinak, ale stránky nejsou od toho, aby se prohlížel zdrojový kód, ale výsledek, ne?
Jo, ale já si myslím, že není od věci mít přehledný i kód. Protože když se na mě vyhrne blok textu, nebo jeden řádek, tak je to většinou naprd. Když vidím i ve zdrojáku strukturu dokumentu, tak můžu líp třeba najít chyby, nebo tak.
habendorf
Profil
Já píšu v PSPadu a zhusta využívám jeho funkci "Přeformátovat html kód". Nicméně na net je lepší dávat kód bez bílých znaků a ten rozdíl je docela znát, např. 18kB -> 10kB je už docela slušná úspora. Ten příklad je reálný, je to jeden můj web.
Tin
Profil
používám poznámkový blok, automatické zalamování, takže dlouhé odstavce mě netíží.


velmi často řádkuju, výrazný předěl ve struktuře třeba i 3x po sobě
ale striktně žádné mezery pro odsazení, tj. všechno hezky od levého okraje
kaifman
Profil
Tin

mno tak to bych chtel po tobe neco predelavat/dodelavat :-O
Tin
Profil
proč? je to krásně přehledný:

html
head

style
........
/style

/head

body

div

h1.../h1

p.../p

p.../p

......

/div

/body
/html
PerToon
Profil
Mě teda stačí

html
head
style
........
/style
/head

body
div
h1.../h1
p.../p
p.../p
......
/div
/body
/html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0