Autor Zpráva
P1trs
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda není nějaký nástroj, např. scriptovací jazyk, který dokáže automatizovat klasické používání webu z role uživatele. Script by se tedy pouštěl pravděpodobně z prohlížeče a nikoliv z webu. V podstatě hledám obdobu VBA, kde např. v excelu jdou vytvořit makra, která ulehčují opakující se práci.
Ideálně hledám něco, co by fungovalo stejně jako zmíněná makra v excelu, tedy že by část makra šla nahrát (naklikat) a zbytek by se dal dopsat, či upravit vytvořený kód.

Jde mi o to, že často dělám (pro práci) opakující se činnosti, které bych si chtěl alespoň z části usnadnit. Jedná se často o download (kterému předchází zdlouhavé klikání a zaškrtávání do formulářů) ale také upload. Např. když naklikávám reporty v Oracle BI (ne vše jde uložit a další týden bezezměny použít).

Říkám si, že něco podobného určitě musejí používat spameři, při zahlcování diskuzních fór - přece ty nesmysly nepíšou růčo?
_es
Profil
P1trs:
Bookmarklet

přece ty nesmysly nepíšou růčo?
Ctrl+V alebo iná klávesová skratka.
Krakatoa
Profil
Já na PC na programování používám Autoit a ten je použitelný i na ten tvůj problém. Dovede i používat prohlížeč, automatizovat práci s formuláři, klikat v nich na co chceš atd.
pek
Profil
Můžeš zkusit selenium

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: