Autor Zpráva
Internetto
Profil *
Ahoj všetci,

asi sa pýtam na zbytočný detail, ale je nejaký technický dôvod uprednostniť pri písaní textov určených k publikovaniu na web niektorý konkrétny formát = .doc, .rtf alebo iný?

Alebo je to absolútne jedno?

Webové texty píšem offline v programe OpenOffice.org, publikované sú v širokom rozpätí všetkých možných webových systémov od WP cez Google Sites až po komerčné CMS.

Ďakujem za odpovede.
mimochodec
Profil
doc je formát MS wordu, pro jiné editory je to věc lépe nebo hůře zvládnutého importu. Rtf je obecnější, jen si nejsem jist podporou na platformách mimo MS. Pokud nepotřebuješ, aby ten, kdo si soubor stáhne, ho mohl editovat, doporučuji pdf, ten podporován pokud vím nejlépe. Exportovat do pdf umí open office už dávno, MS office už snad jednu nebo dvě verze taky.
ludekbrno
Profil *
Internetto:

Osobně pokud chci, aby byl text univerzálně použitelný, předepisuju si ho v prachobyčejném texťáku. A to z toho důvodu, aby neobsah formátovací značky. Každý CMS totiž může formátování textu interpretovat jinak a udělat z toho potom normální kód neprocpaný mraky různých stylovacích tagů je problém. Nevýhodou ale potom je, že upravit nadpisy a různé zvýrazněné pasáže musí potom člověk, který text vkládá do CMS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0