Autor Zpráva
Jenicek
Profil
Nové zrychlení na "42" Mb/s ?
pořídil jsem si tento net s tím, že budu mít i mimo domov rychý net (především k práci)
jenže OUHA modem by mi měl zvládat v pohodě 42mbits ale zatím jsem se nikde nedostal nad 10 mbits...

také jsem při práci celkem negativně narazil na jejich proxy server který mění zdrojový kód stránek, zhoršuje kvalitu obrázků, používá hojně ukládání webovek (kdy pak pomůže pouze CTRL+F5) a co mi nejvíce vadí, zabraňuje výpisu některých php chyb (zjištění kde je problém a neustálé F5 je pak docela peklo)

takže pozor při pořizování tohoto internetu příští týden s nima pokusím vyřešit ten jejich proxy server a když se nepovede tak odstoupím od smlouvy :-)

Pokud máte nějaké zkušenosti určitě pište... pokud se ale chystáte na pořízení tak velký POZOR :-)

Mike8748
Profil
Jenicek:
jenom pro zajímavost... opravdu bydlíš (pohybuješ se) v místě pokrytí? pokrytí 42mbit zatím neni moc. opravdu máš tarif Internet na cesty Premium?

používání tmobile proxy není nutnost, stačí si změnit nastavení (vypnout použití proxy v parametrech připojení)

btw, není to 4G ale pořád 3G
Borius
Profil
Rychlosti, která je uvedena ve smlouvě s T-mobilem, nikdy nedosáhneš. Je tam totiž uváděna nikoli minimální (garantovaná), ale maximální možná (teoretická). Skutečná rychlost bude u T-mobilu (a ještě jednoho mobilního operátora) mnohem nižší.
Mike8748
Profil
Borius:
já to měl týden půjčené v praze a vytáhnul jsem z toho 37mbps... což je docela dobrý myslim.
Jenicek
Profil
Mike8748:
opravdu bydlíš (pohybuješ se) v místě pokrytí?
ANO, jednoznačně pohybuji se dost a nad 10 jsem se nedostal ani v Praze
Já bydlím u Plzně kde pokrytí je, ale jednoznačně jsem zkoušel i Prahu, ČB a Kar. vary.
Příští týden frčím pracovně do Brna ale pochybuju že by tam to bylo lepší než v Praze :)

opravdu máš tarif Internet na cesty Premium?
Ano, tak ještě vím co kupuji :) a jiný mobilní net tak drahý není (bez závazků 999,- měsíčně)

btw, není to 4G ale pořád 3G
to samosebou vím ale oni to tak nazívají :D

používání tmobile proxy není nutnost
pokusím se to vypnout, u nastavení spojení to mají až skoro v patičce webu. díky :)
Joker
Profil
Jenicek:
Já bydlím u Plzně kde pokrytí je, ale jednoznačně jsem zkoušel i Prahu, ČB a Kar. vary.
A zkoušel jste se podívat na mapu pokrytí na jejich webu?
Podle ní má pokrytí rychlostí 42Mbit jen Mladá Boleslav, jižní část Prahy a Zlín a Otrokovice.
Jenicek
Profil
Joker:
ano ale připojení by v Barrandově mělo být ;)
a všude jinde by stále měl net frčet 21.6 - když to technologie umožní :)
Jenicek
Profil
tak po kontaktování přímo T-mobile mi bylo řešeno že proxy vypnout nejde :D

přímo na jejich webu je uvedeno:
Volitelně je možné použití proxy serveru pro rychlejší přístup k Internetu. Adresa proxy serveru je proxy.t-mobile.cz, port 3128.

sranda je, že modem je nastaven na internet.t-mobile.cz i přes to, to frčí přes proxy...
...takže NE! proxy opravdu vypnout nejde

Mike8748:
používání tmobile proxy není nutnost, stačí si změnit nastavení (vypnout použití proxy v parametrech připojení)
pokud víš o jiném nastavení rád se nechám poučit :)



EDIT:
jediné vypnutí lze zde: http://speed.t-mobile.cz to však vypne pouze zhoršování kvality obrázků, načítání ale změna zdrojového kódu se ale koná dál :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0