Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

zkouším hledat a nenašel jsem skoro nic, co by mi pomohlo. Mám doma řešenou síť přes wifi router, na hlavním PC (aktuálně IP LAN - 192.168.1.54) mám všechny projekty, které bych chtěl zpřístupnit ostatním počítačům, které jsou připojeny do sítě přes stejný wifi router. Takže například bych se chtěl z mobilu dostat k projektům, co mám "u sebe na localhostu", abych si je vyzkoušel. Je tu někdo, kdo by mi poradil jak na to?

Pokud zadám do mobilu adresu http://192.168.1.54 , tak se mi nic nenačte.

Díky
Joker
Profil
joe:
Běží webový server na portu 80?
Je k počítači povolený přístup ze sítě, neblokuje připojení například firewall?
joe
Profil
Joker:
Server je na portu 80 (Apache)

Jestli je k počítači povolený přístup ze sítě... jak to zjistím, prosím? :-) Teď jsem firewall povypínal, takže by se nic blokovat nemělo, ale pořád to nic nedělá. Jsem co se týká sítí úplný antitalent...
joe
Profil
Nenapadá ještě někoho, kde by mohl být zádrhel? Nechci tohle vlákno jen tak posouvat nahoru, ale zkoušel jsem se ptát i jinde a i když to vypadalo nadějně, odpovědi taky ustály :-) a mě by docela zajímalo, proč mi to nejde. Není tu někdo, kdo se vyzná v nastavení Windows 7 natolik, že by mi mohl napsat, co kde a jak by mělo být nastavené, abych si to zprovoznil? A nebo problém hledat v nastavení routeru? Vážně nevím, zkoušel jsem hledat, ale pořád bez úspěchu... moc děkuju.
Amunak
Profil
joe:
Odpovědi ustaly, protože snad všechny problémy které by tam mohly být byly vyřčeny :)

Já bych firewall nezakazoval, jen otevři port 80 nebo povol apache samostatně (stačí start >vyhledat > povolit program v bráně fw > najdeš apache a zaškrtneš to tam). Pak se ujisti, že apache skutečně jede, a zjisti taky jakou máš IP. Zkus na ten počítač jen poslat ping (nebo si třeba zkusit něco nasdílet apod.; může se klidně stát, že prostě zadáváš špatnou IP).

Pokud žádný z těch PC není ve wan portu toho routeru, tak by nemělo být třeba nic proroutovat. Každopádně pokud to nepůjde, problém bude asi v routeru. Můžeš zkusit vypnout na něm firewall (pokud nějaký má). Ideální je najít si k němu manuál a v něm hledat, co by tam mohlo být špatně nastavené.
Mike8748
Profil
joe:
koukni do souboru httpd.conf u Apache, direktiva Listen, jak je nastavená. můžeš jí případně změnit pouze na Listen 80pak to bude poslouchat na všech IP adresách.
v odkázaném fóru totiž píšeš že PC má IP 192.168.1.101, ale netstat ukazuje že PC naslouchá na adrese .102 (což je podle tebe iPhone)

pokud ti router tomu PC přiděluje IP pokaždý jinou, bylo by vhodné v routeru nastavit DDHCP tak aby PC (na základě MAC adresy) dostával pokaždý stejou IP
joe
Profil
Díky za odpovědi, adresy jsem zadával správně, jen jsem je v tom prvním příspěvku na "programujte" vymyslel trochu jinak, než ve skutečnosti byly, pak už jsem to zapomněl v tom výstupu netstatu změnit, aby to odpovídalo původní otázce.

Problém byl ale ve firewallu na vývojovém PC, zkrátka jsem ho neuměl nijak nastavit a i když jsem ho na oko vypnul, nepomáhalo to, teď jsem si všimnul, že ho můžu zrušit i ve vlastnostech toho konkrétního připojení a teprve potom to začlo fungovat.

Mám ale jiný problém, který už tak moc nesouvisí, ale:

mám nastavené virutal hosty na projekty, takže například http://example.com.dev pro vývoj, jenže když tuto adresu zadám na jiném zařízení, nefunguje. A to ani když do souboru hosts napíšu

192.168.1.102 example.com.dev

Nevíte ještě co bych měl udělat, abych to rozchodil?

Díky moc.
nemeja
Profil
co máš za router? já mám třeba tendu a je potřeba tam přesměrovat porty na PC, kde běží Apache. Nastav si hlavně vnitřní IP sítě napevno na MAC adresu, pak nastavíš routování jednou, druhej den se připojíš v jinym pořadí a dostaneš jinou IP a už to zase nebude fungovat.
joe
Profil
nemeja:
Router mám AirLive G.DUO, ale pokud si všímám dobře, ať se připojím s PC jak chci a v jakym pořadí chci, pokaždý stejný počítač dostane tu samou IP jako předtím, asi si to nějak sám pamatuje, jakou adresu kdy přiděloval. Můžeš prosím upřesnit to přesměrování portů?
KOLEGA007
Profil *
Já to doma dělám nějak takhle:
Zapnu router, administraci:
Port Forwarding, tam si vyberu jakou IP chci, k ní připíšu MAC adresu a je to.

K tomu Apache, já používám WAMP server, který připojení jinak než localhost neumožňuje v základní konfiguraci (Opravte mne je-li toto tvrzení mylné). Takže si to musím v souboru httpd.conf přenastavit (LISTEN)

P.S. Píšu co jsem udělal doma, nevím je-li to univerzální řešení...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0