Autor Zpráva
ice
Profil *
Ahoj, jsem pripojeny pres firmu na Wi-fi signalu. Ta firma ma ruzna cenova pasma za ruzne rychlosti pripojeni. Mam to nejslabsi 128 kb/s ale podarilo se mi ji zmenit na vyssi. V protokolu TCP/IP jsem zmenil Adresu ip pr. 20.10.10.10 a misto te 10 jsem tam dal 20 a ted mi to na www.dsl.cz ukazuje 400 kb/s. Jak je to mozne? Muze na to ta firma prijit? Za odpoved predem dekuji a preji pekny den.
koudi
Nejsem sice odborník přes wifi, ale mam pocit, že změnou adresy Ip ses připojil na někoho, kdo si zaplatil dražší tarif. Ta firma na to samozřejmě může přijít - buď proto, že takhle brouzdáš na cizí datovej limit (pokud tam nějakej) a tomu člověku asi bude divný, že mu mizej data, zavolá do tý firmy a oni začnou pátrat proč. To je jedna možnost, ale pravděpodobnější je ta druhá - když budě připojenej na cizí IP adresu, tak ten člověk, co si ji zaplatil, se nebude moct přihlásit do sítě. Zavolá na podporu, oni začnou pátrat proč, zjistěj žej i někdo použivá a ..... maj tě :)
ice
Profil *
a jak me zjisti? To me nejak zameri nebo to poznaj podle nejake adresy?
koudi
V sítťový problematice se moc neorientuju, ale mam pocit že to jde (někde jsem to čet). Možná třeba podle neaktivity u tvoj IP, podle nějakýho dalšího identifikátoru (hw), fakt nevim.
A i kdyby tě hned nenašli, tak tomu člověku daj jinou IP a tuhle zablokujou a máš smůlu.
thingwath
No, to bude jistě velmi profesionální poskytovatel...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0