Autor Zpráva
Juandev
Profil
Poslední dobou (asi 3 neděle mám problémy s připojením k Internetu). Mám připojení přes ADSL, doma modem, ústředna dost blízsko. Nicméně to vždy spadne na několik hodin. Nebo to střídavě padá a běží. Poznám to tak, že se mi nenačte stránka, nebo spadne IRC a na modemu nesvítí Internet.

Mám 2 modemy: a) Huawei (už asi 3 roky starý), b) Zyxel. Zkoušel jsem to na obou, když je to spadlé. a) svítí ADLS, ale nesvítí Internet. b) nesvítí ani ADSL. Je to na běžných železných kabelech. Byl tu dvakrát technik od ISP a konstatoval, že síť je v pořádku, ale že jsou asi v nepořádku modemy (jeden se nepřipojí a druhý nesynchronizuje). Prý to vidí i u nich na ústředně, že tu byl nějaký nepořádek. Jeden modem jsem dal reklamovat a zdá se, že mi ho vrací se závěrem, že je funkční.

Neví někdo v čom může být problém? Nemůže tu být nějaké rušení (kabely, zářič nebo co?). Nemůže se mi někdo připojovat do linky, nebo nemůžemě nějak omezovat providerův server?

Jak by se toto mělo správně debugovat? Přiznám se, že síťím moc nerozumím, ale na druhou stranu by to zase neměla být žádná velká věda.
Amunak
Profil
Juandev:
Možné je kdeco, ale tady ti asi nikdo moc neporadí (maximálně něco dost obecného, nějaké nápady jsi ostatně sám napsal). Doporučil bych kontaktovat technickou podporu tvého poskytovatele připojení, určitě toho bude vědět víc.

Taky už z rozespání přeskakuji odstavce... Ten technik by ti měl pravděpodobně poradit i co s tím - být tebou, nespokojil bych se s odpovědí, že to není u nich. Mají ti poskytovat připojení bez výpadků a případně (vy)řešit problémy. Pokud jsi zkoušel dva modemy a oba fungují, problém může být třeba i v poškozeném kabelu. Debugovat můžeš jedině tak, že samostatně vyzkoušíš všechny části sítě - se kterými to bude vypadávat a se kterými ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0