Autor Zpráva
Klára
Profil *
Na na neoficiálních stránkách naší katedry mám rozvrh, konzultační hodiny, pozvánky a sylaby vyučujících (s jejich vědomím). Teď se mi ozval student, který je nevidomí a proto si musí články ke zkouškám skenovat a převádět do textového dokumentu, aby mu to brala čtečka. Tyto okopírované články mi nabídl na stránky, ale já váhám. Je to hodně velké porušení autorského zákona, když tam bude autor, vydavatel a případně stránky? Web mám u webzdarma, můžou mi kvůli tomu smáznout účet, nebo bych byla jen malá ryba. Co vy na to?
mila
Profil
Asi záleží , co je to za články.

Nám například dávají někteří vyučující některé materiály ke zkoušce s podmínkou, že je nebudeme nikde šířit.
Ono to asi naštve, pokud na něco přijdeš, chceš to publikovat v nějakém odborném časopisu, ale než sepíšeš článek, tak to nějaký student pověsí na net, a kdejaký puberťák to vydává za své...
Klára
Profil *
No byly by to vybrané kapitoly z knížek, co už normálně vyšly.
To je podobný jako s článkama v časopisech, některé dají na web všechno a jiné jen název článku a upozornění, že tohle vše si můžete přečíst v ...
BranoD
Profil *
Jenoznacne odporucam sa v prvom rade opytat autora daneho dokumentu. Pokial to neni z roznych dovodou mozne, tak treba zvazit aku komercnu hodnotu by to mohlo mat, inu cenu buder mat novy Harry Poter a inu nejaka prednaska o kvantovej fyzike. Okrem toho u nejakych prednasok by ich autor asi dost problematicky dokazoval svoje vlastne autorstvo, nakolko to zvycajne funguje tak, ze len poopisuje informacie z inych zdrojov.

Zaver: Kludne to tam dajte, vsak jedine co sa vam moze stat je to, ze autor na to pride a bude ziadat to odtial stiahnut.
Klára
Profil *
Autorem dokumentu je nějaký spisovatel, jedná se o kapitoly z normálních knížek a encyklopedií, které máme předepsané na zkoušky, tedy žádná skripta ani texty přednášek.
Když mě někdo požádá, klidně to stáhnu, ale aby nakladatelství rovnou nechtělo nějakou pokutu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0